twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Atorwastatyna Actavis

dostępna w kolejnych krajach europejskich

Firma Actavis wprowadziła lek zawierający atorwastatynę na 8 rynków europejskich, w których wygasła właśnie ochrona patentowa preparatu Lipitor®/Zarator® firmy Pfizer. Odpowiednik leku Lipitor® produkowany przez Actavis będzie od teraz dostępny w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szwecji oraz we Francji i Włoszech.

Atorwastatyna obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Jest powszechnie stosowana w leczeniu hipercholesterolemii. Mechanizm działania tego leku polega na zahamowaniu działania kluczowego enzymu w biochemicznej kaskadzie powstawania cholesterolu. Preparat obniża przy tym głównie stężenie LDL oraz podwyższa HDL (tzw. dobry cholesterol). Lek przynosi również wymierne korzyści leczeniu choroby niedokrwiennej serca.

Atorwastatyna jest określana mianem najpopularniejszego leku świata. Od czasu rejestracji w 1996 r. preparat ten utrzymuje się w czołówce listy najlepiej sprzedających się leków na świecie. W 2010 r. sprzedaż atorwastatyny na świecie osiągnęła 9,2 mld EUR, a w Europie 2,1mld EUR (wg danych IMS Health). Do tej pory atorwastatyna produkowana przez Actavis dostępna była w 15 krajach europejskich. W Polsce atorwastatyna firmy Actavis dostępna jest od 2008 r. pod nazwą handlową Torvalipin®.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×