twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

VII Międzynarodowa Konferencja "Oświadczenia zdrowotne"

Szanse i zagrożenia dla rynku suplementów diety w Polsce" Warszawa, 14-15 listopada

Konferencja jest kolejną odsłoną dyskusji poświęconej problematyce polskiego rynku suplementów diety po dostosowaniu prawa krajowego do europejskich regulacji w zakresie oświadczeń zdrowotnych. Przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, producenci żywności w ogóle, a suplementów diety w szczególności, eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele struktur inspekcji sanitarnych spotkają się, aby omówić ekonomiczne i społeczne aspekty nowych regulacji, które oddziałują na perspektywy rozwoju branży suplementów diety w Polsce.

Obszar tematyczny konferencji obejmuje m.in. kontrolę urzędową oświadczeń, regulacje unijne w zakresie reklamy suplementów diety, perspektywy rozwoju rynku produktów OTC, kontrolę sanitarną. Ważnym aspektem dyskusji będzie zdefiniowanie trudności, których doświadczają podmioty związane z rynkiem suplementów diety oraz czynników, które mogą ułatwić prowadzenie działalności biznesowej w kontekście aktualnej sytuacji ekonomicznej. Ponadto zaprezentowany zostanie Narodowy Program Zapobiegania Nadwadze i Otyłości oraz Przewlekłym Chorobom Niezakaźnym poprzez Poprawę Żywienia i Aktywności Fizycznej na lata 2007-2011 (POL-HEALTH).

Podczas tego wydarzenia zaplanowano wystąpienia wielu znakomitych ekspertów z Polski oraz państw europejskich, którzy zaprezentują najnowsze doniesienia z obszaru oświadczeń zdrowotnych. Udział w konferencji zapowiedzieli m.in.:

  • prof. dr hab. Jan Hartman, Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński,
  • prof. dr hab. n. med. Mirosłw Jarosz – Dyrektor Instytutu Żwności i Żwienia w Warszawie,
  • prof. dr hab. Grzegorz Spychalski – Dyrektor Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu,
  • Bogusłw Sonik – Wiceprzewodniczący Komisji Parlamentu Europejskiego ds. Kontroli Budżetowej,
  • dr med. Małorzata Czerniawska-Ankiersztejn – Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie,
  • prof. dr hab. n. med. Bogusłw Czerny – Kierownik Zakładu Farmakologii Ogólnej i Farmakoekonomiki, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie,
  • prof. dr hab. n. med. Iwona Wawer - Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  • Luca Battistini, Menadżer ds. Żwności - Europejskie Stowarzyszenie Producentów Leków bez  Recepty (AESGP) w Belgii.

Miesięcznik "Lek w Polsce" objął konferencję patronatem medialnym.

 

Podczas Konferencji lekarze i farmaceuci będą mieli możliwość uzyskania punktów edukacyjnych.
 

Biuro Konferencji:

www.echm-pl.eu

www.pro-salutem.edu.pl

www.koalicja-suplementydiety2012.pl

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK