twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Tiotropium Respimat® - badania fazy III

Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła nowe dane uzyskane w prowadzonych na dużą skalę badaniach fazy III, które wykazują, że stosowanie tiotropium podawanego za pomocą inhalatora Respimat raz na dobę jest skuteczne i dobrze tolerowane przez chorych na astmę o różnym nasileniu. Dane te zostały przedstawione na dorocznym zjeździe Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii (American Academy of Allergy, Asthma & Immunology, AAAAI) w 2014 r. w San Diego.

 

Pierwsze wyniki badania fazy III GraziaTinA-asthma® pokazały, że stosowanie tiotropium Respimat® powoduje poprawę czynności płuc i jest dobrze tolerowane przez chorych na astmę, u których nadal występują objawy mimo stosowania leczenia podtrzymującego ICS w niskiej dawce.

Nawet przy aktualnie dostępnych opcjach leczenia u co najmniej 40% chorych na astmę nadal występują objawy choroby, co może narażać ich na większe ryzyko występowania zaostrzeń lub nasilenia astmy” — powiedział Pierluigi Paggiaro, prof. nadzw. chorób układu oddechowego (Associate Professor of Respiratory Medicine) na uniwersytecie w Pizie i główny autor publikacji nt. badania GraziaTinA-asthma®. „Ważne jest zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania nowych opcji leczenia astmy o różnym nasileniu”.

W czasie zjazdu przedstawiono również nowe cząstkowe dane z badań fazy III MezzoTinA-asthma®. Dane te pokazały, że u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo leczenia podtrzymującego ICS w umiarkowanej dawce, podawanie tiotropium raz na dobę powodowało zmniejszenie odczucia braku powietrza niezależnie od występowania alergii; stwierdzano je na podstawie wyniku oznaczenia biomarkera — fenotypu TH2.

Analiza cząstkowa badań fazy III PrimoTinA-asthma® wykazała ponadto, że podawanie tiotropium raz na dobę powoduje poprawę czynności płuc, niezależnie od jednoczesnego stosowania antagonisty receptora leukotrienowego (leucotriene receptor antagonist, LTRA). Działanie to zostało wykazane u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo stosowania przynajmniej ICS/LABA.. Wcześniejsze wyniki tych kluczowych badań PrimoTinA-asthma® wykazały, że dodanie tiotropium Respimat® powoduje istotne wydłużenie czasu do wystąpienia pierwszego ciężkiego zaostrzenia astmy, a także pierwszego epizodu nasilenia astmy, w porównaniu ze stosowaniem samej terapii ICS/LABA (która jest aktualnie standardem).

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×