twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Tiotropium Respimat® - badania fazy III

Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła nowe dane uzyskane w prowadzonych na dużą skalę badaniach fazy III, które wykazują, że stosowanie tiotropium podawanego za pomocą inhalatora Respimat raz na dobę jest skuteczne i dobrze tolerowane przez chorych na astmę o różnym nasileniu. Dane te zostały przedstawione na dorocznym zjeździe Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii (American Academy of Allergy, Asthma & Immunology, AAAAI) w 2014 r. w San Diego.

 

Pierwsze wyniki badania fazy III GraziaTinA-asthma® pokazały, że stosowanie tiotropium Respimat® powoduje poprawę czynności płuc i jest dobrze tolerowane przez chorych na astmę, u których nadal występują objawy mimo stosowania leczenia podtrzymującego ICS w niskiej dawce.

Nawet przy aktualnie dostępnych opcjach leczenia u co najmniej 40% chorych na astmę nadal występują objawy choroby, co może narażać ich na większe ryzyko występowania zaostrzeń lub nasilenia astmy” — powiedział Pierluigi Paggiaro, prof. nadzw. chorób układu oddechowego (Associate Professor of Respiratory Medicine) na uniwersytecie w Pizie i główny autor publikacji nt. badania GraziaTinA-asthma®. „Ważne jest zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania nowych opcji leczenia astmy o różnym nasileniu”.

W czasie zjazdu przedstawiono również nowe cząstkowe dane z badań fazy III MezzoTinA-asthma®. Dane te pokazały, że u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo leczenia podtrzymującego ICS w umiarkowanej dawce, podawanie tiotropium raz na dobę powodowało zmniejszenie odczucia braku powietrza niezależnie od występowania alergii; stwierdzano je na podstawie wyniku oznaczenia biomarkera — fenotypu TH2.

Analiza cząstkowa badań fazy III PrimoTinA-asthma® wykazała ponadto, że podawanie tiotropium raz na dobę powoduje poprawę czynności płuc, niezależnie od jednoczesnego stosowania antagonisty receptora leukotrienowego (leucotriene receptor antagonist, LTRA). Działanie to zostało wykazane u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo stosowania przynajmniej ICS/LABA.. Wcześniejsze wyniki tych kluczowych badań PrimoTinA-asthma® wykazały, że dodanie tiotropium Respimat® powoduje istotne wydłużenie czasu do wystąpienia pierwszego ciężkiego zaostrzenia astmy, a także pierwszego epizodu nasilenia astmy, w porównaniu ze stosowaniem samej terapii ICS/LABA (która jest aktualnie standardem).

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK