twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Leki swoiste stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C – przegląd systematyczny

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C) stanowi poważny problem zdrowia publicznego. W większości przypadków choroba przechodzi w stan przewlekły, skutkując schorzeniami wątroby, począwszy od zwłóknień wątroby do jej marskości oraz nowotworu. Standardowym leczeniem WZW C przez długi okres było stosowanie terapii skojarzonej obejmującej interferon pegylowany oraz rybawirynę. 

Takie leczenie wiąże się jednak z niską skutecznością, a także z poważnymi działaniami niepożądanymi. Wprowadzenie nowych, specyficznych metod leczenia: leków działających bezpośrednio na wirusy (DAAs) otworzyło nowe możliwości leczenia WZW C. W pracy zaprezentowano wyniki przeglądu systematycznego pięciu DAAs rekomendowanych w terapii WZW C w Polsce oraz poddano dyskusji ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×