twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Fitoterapia w stanach zapalnych ucha zewnętrznego (otitis externa)

Zapalenie ucha zewnętrznego jest schorzeniem bardzo często spotykanym, zwłaszcza u dzieci i osób narażonych na długotrwałą ekspozycję przewodu słuchowego na działanie wilgoci lub wody (np. korzystających regularnie z basenu). Potwierdzoną skuteczność w profilaktyce oraz leczeniu wspomagającym łagodnych stanów zapalnych ucha zewnętrznego mają olejki eteryczne i wyciągi olejowe otrzymywane z wielu
roślin leczniczych, m.in.: olejek goździkowy, olejek geraniowy, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z dziurawca, czy olejek czosnkowy. Poniższy artykuł zawiera przegląd literatury naukowej na temat etiologii i symptomów zapalenia ucha zewnętrznego oraz właściwości farmakologicznych wybranych preparatów roślinnych, m.in. przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych.
 

reklama
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×