twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Zasady leczenia biegunek według aktualnych wytycznych

Biegunkę diagnozuje się, gdy luźny i wodnisty stolec pojawił się co najmniej trzykrotnie w ciągu 24 godzin. Jest to podstawowa przyczyna śmiertelności wśród dzieci w krajach rozwijających się oraz główny czynnik niedożywienia. Z tego też powodu postępowanie w biegunce jest ściśle określone w wytycznych WHO. Obejmuje ono przede wszystkim zapobieganie oraz leczenie odwodnienia (podawanie doustnych roztworów nawadniających), a dopiero w dalszej kolejności ewentualne leczenie infekcji przewodu pokarmowego oraz redukcję czasu trwania i nasilenia objawów, przede wszystkim poprzez zastosowanie leków zapierających (ściągających, absorbujących i hamujących motorykę przewodu pokarmowego), probiotyków i suplementację cynkiem.
 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×