twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Potas w organizmie człowieka - rola, skutki nadmiaru i niedoboru, suplementacja

Potas odgrywa niezmiernie ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Odpowiada za prawidłowy przebieg wewnątrzkomórkowych reakcji enzymatycznych oraz syntezy białka, wpływa na pracę mięśni (w tym mięśnia sercowego), reguluje gospodarkę wodną organizmu, przepływ i ciśnienie krwi. Zarówno niedobór, jak i nadmiar tego jonu w organizmie prowadzi do niekorzystnych efektów, np. zaburzeń rytmu serca. Z tego względu suplementacja potasem powinna odbywać się pod kontrolą lekarza. Poniższy artykuł prezentuje przegląd literatury naukowej na temat roli potasu w organizmie człowieka, skutków jego nadmiaru i niedoboru oraz suplementacji.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×