twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster

Opinia ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wydali opinię nt. użyteczności wyrobu medycznego „System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster – SYSTEM BRASTER®”, uznając go za badanie komplementarne, uzupełniające do USG i mammografii piersi. W treści opublikowanej opinii, eksperci PTGiP zauważyli, że w sytuacji braku jednoznacznych rekomendacji dotyczących wykonywania badań przesiewowych raka piersi u kobiet w wieku poniżej 50. r.ż., badanie z wykorzystaniem SYSTEMU BRASTER® w połączeniu z USG piersi, może stanowić interesujący algorytm diagnostyczny schorzeń piersi. 

„Włączenie w przyszłości tej metody do algorytmu diagnostycznego schorzeń piersi stwarza nadzieję na zmniejszenie wciąż bardzo wysokiego odsetka fałszywie pozytywnych wyników uzyskiwanych w badaniu ultrasonograficznym” – czytamy w opinii Towarzystwa. Zdaniem ekspertów PTGiP, SYSTEM BRASTER® może stać się uzupełniającym narzędziem diagnostycznym w stosunku do USG czy mammografii.

Swoje stanowisko PTGiP opiera na wynikach badania THERMA-ALG (BRA/11/2014), które jako pierwsze na świecie oceniło metodę termografii kontaktowej według aktualnych standardów diagnostycznych, oraz na wynikach obserwacji własnych dokonanych przez autorów opinii. Obserwacje były realizowane przez grupę ekspertów, ginekologów oraz ginekologów onkologów, członków Towarzystwa. Badaniu poddano 50 kobiet, które stosowały SYSTEM BRASTER® przez 12 tygodni. Badane oceniły, że Braster jest przyjazną i komfortową metodą samokontroli piersi w warunkach domowych. Co ważne, obserwacje – podobnie jak badanie THERMA-ALG – potwierdziły bezpieczeństwo termografii kontaktowej i nie wykazały  żadnych skutków ubocznych przy zastosowaniu tego produktu medycznego.

Pełna treść Opinii dostępna jest na: https://www.braster.eu/opinia-ptgip, natomiast informacje o badaniach THERMA-ALG oraz SYSTEMU BRASTER dostępne są na stronie www.braster.eu.

 

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×