twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Nowa lista leków refundowanych

Ukazał się projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która zacznie obowiązywać od 1 maja 2018 r. Uwagi do projektu można zgłaszać do 24 kwietnia.

W programach lekowych pojawiły się nowe leki: pasyreotyd (Signifor) stosowany w akromegalii oraz wedolizumab (Entyvio) stosowany we wrzodziejącym zapaleniu jelita. W części programów zmieniły się leki wyznaczające limit ceny. 

Do listy leków dla seniorów dopisano leki zawierające heparyny drobnocząsteczkowe o działaniu przeciwzakrzepowym (substancje czynne: enoksaparyna, dalteparyna, nadroparyna). Dopisano też grupę leków stosowanych w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc oraz astmie, w bólach neuropatycznych, w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów, wrzodziejącego zapalanie jelita grubego oraz innych chorób o podłożu autoimmunologicznym, a także stosowane w chorobach tarczycy, zawierające levotyroxynę.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×