twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 50 tys. osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM). To jedna z najczęściej występujących przewlekłych chorób neurologicznych. Zazwyczaj dotyka ludzi między 20. a 40. rokiem życia, ale może dotyczyć też dzieci i osób starszych. Najważniejsze jest nowoczesne leczenie tej choroby – pozwala zredukować liczbę rzutów, które negatywnie wpływają na sprawność fizyczną oraz pracę zmysłów. 

Jeszcze kilka lat temu opcje terapeutyczne w Polsce były mocno ograniczone, obecnie pacjenci z SM mają taki sam dostęp do innowacyjnych i zróżnicowanych terapii, jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej. 

"Taka diagnoza zwykle wiąże się z szokiem. Młodzi, aktywni zawodowo i towarzysko ludzie, nagle muszą zmierzyć się z takimi konsekwencjami choroby, jak niedowład kończyn, zaburzenia czucia, zaburzenia widzenia czy zaburzenia równowagi. Wiele osób w takich chwilach myśli, że musi porzucić dotychczasowe życie i przyzwyczajenia, tymczasem choroba nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń, pracy lub codziennych czynności" – podkreśla Izabela Czarnecka-Walicka, prezes Fundacji NeuroPozytywni oraz inicjatorka kampanii „P.S. Mam SM”.

Internetowa akcja #SposóbNaSM jest częścią kampanii „P.S. mam SM", której głównym celem jest przełamanie stereotypów na temat życia z przewlekłą chorobą, jaką jest stwardnienie rozsiane. Inicjatorami projektu są przedstawiciele Fundacji NeuroPozytywni. Kampania P.S. Mam SM realizowana jest przy wsparciu grantu edukacyjnego firmy Sanofi Genzyme.

Więcej informacji: www.neuropozytywni.pl
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×