twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Kwasy tłuszczowe we wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania serca

Choroby cywilizacyjne stanowią coraz większe ryzyko dla naszej populacji. Statystyki pokazują, że prym wśród przyczyn umieralności wiodą choroby układu krążenia. Dlatego świat naukowy nadal pochyla się nad tym problemem, szukając najskuteczniejszych rozwiązań zarówno terapeutycznych, jak i profilaktycznych. Interesująco pod względem wyników wyglądają wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Mają one szerokie zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. W pracy przedstawiono rolę kwasów omega-3 we wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.
Choroby układu krążenia stanowią najważniejszą przyczynę umieralności w Polsce, a biorąc pod uwagę starzejące się społeczeństwo, tendencja ta utrzyma się lub będzie rosnąć. Nie dziwi zatem fakt, że poszukuje się najlepszych metod ich leczenia, ale także wspomagania terapii, czy też suplementacji prewencyjnej, która miałaby zapobiec lub opóźnić wystąpienie choroby. Taką właśnie obiecującą terapią wspomagającą wydają się być wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasom omega-3, bo o nich mowa, przypisuje się wiele zdrowotnych właściwości związanych nie tylko z układem krążenia. Z ich spożywania z pewnością odnosimy liczne korzyści. Badania dowodzą ich skuteczności w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), w alergiach, zwyrodnieniu plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD), nowotworach. W tym artykule przyjrzymy się jednak poprawie funkcjonowania układu krążenia dzięki kwasom tłuszczowym.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×