twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Konferencja "Opieka Farmaceutyczna od Zaraz"

Coraz częściej w środowisku farmaceutów słychać rozmowy na temat świadczenia opieki farmaceutycznej. Pomimo tego, że dziś polskie prawo nie definiuje żadnych usług opieki farmaceutycznej, farmaceuci stale szkolą się i wychodzą z inicjatywą, by w sposób bardziej kompleksowy sprawować opiekę nad pacjentem. Konferencja "Opieka Farmaceutyczna od Zaraz" to jedyne wydarzenie w Polsce całkowicie poświęcone praktycznym aspektom pracy za pierwszym stołem. Jej twórcy postawili sobie za cel przygotowanie programu pełnego przykładów przeglądów lekowych oraz case studies i zapewniają, że wiedzę tę można wykorzystać już następnego dnia w aptece. Miesięcznik "Lek w Polsce" jest patronem medialnym tej konferencji. 

 

Dwa miasta i potrzeby farmaceutów w centrum

Konferencja "Opieka Farmaceutyczna od Zaraz" to III edycja wydarzenia, które do tej pory zgromadziło ponad 1000 najbardziej aktywnych i ambitnych farmaceutów. Tegoroczne konferencje odbędą się w dwóch miastach: 17 listopada w Krakowie, 2 grudnia w Warszawie. Temat przewodni spotkania to „Matka i dziecko pod opieką farmaceuty”. Wybór został podjęty bazując na wynikach ankiet wypełnianych przez uczestników poprzednich edycji. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.opiekaodzaraz.pl

 

Nowy format na rynku konferencji dla farmaceutów

Organizatorzy i tym razem szykują niespodzianki, które mają pomóc w zdobywaniu praktycznej wiedzy. Wszyscy uczestnicy konferencji przed jej rozpoczęciem otrzymają opisy przypadków pacjentów z niezbędną literaturą. W czasie wydarzenia cała wiedza przekazywana będzie w formie konkretnych przypadków pacjentów.  Dodatkowo farmaceuci w przerwach będą mogli odwiedzić Strefę Opieki Farmaceutycznej.

 

Matka i dziecko pod opieką farmaceuty

W czasie III edycji konferencji skupimy się na bezpieczeństwie stosowania leków i suplementów u kobiet w ciąży, karmiących i małych dzieci. Pokażemy, jak zwiększyć rolę personelu aptek w zakresie poradnictwa przy I stole oraz konsultacji w ramach opieki farmaceutycznej, a także jak edukować świeżo upieczonych rodziców.

Uczestnicy poznają sposoby korzystania z najbardziej aktualnych i wiarygodnych źródeł wiedzy o laktacji i bezpieczeństwie stosowania różnych preparatów u kobiet w ciąży oraz zasady stosowania leków u pacjentów pediatrycznych.

Dzięki konferencji uczestnicy zdobędą wiedzę, która pozwoli na bardziej kompetentną i sprawną opiekę nad matką i dzieckiem.

 

Case studies i spojrzenie z perspektywy farmaceuty, lekarza i prawnika

Aby kompleksowo omówić temat III edycji konferencji, zaprosiliśmy naszych prelegentów, do których należą: mgr farm. Konrad Tuszyński, dyrektor ds. naukowych opieka.farm, który nadzoruje program merytoryczny i omówi praktyczne przykłady case studies; mgr Monika Bartwicka, prawnik, która odniesie się do odpowiedzialności farmaceutów przy wydawaniu leków; lek. Katarzyna Jaroszewska, specjalista położnictwa i ginekologii, która pokaże, że jest możliwa współpraca na linii lekarz-farmaceuta; dr n. med. Anna Krysiukiewicz-Fenger, specjalista pediatrii i endokrynologii, która omówi sytuacje, gdy farmaceuta może samodzielnie podjąć interwencję u pacjenta pediatrycznego, bez odsyłania go do lekarza.

 

Co nowego? Strefa Opieki Farmaceutycznej

Nowością jest specjalna Strefa Opieki Farmaceutycznej. Farmaceuci będą mogli odwiedzić stanowiska tematyczne i dowiedzieć się, jakie nowe narzędzia OF są obecnie wdrażane w Polsce, a także zapoznać się z dostępnymi na rynku inhalatorami, penami, glukometrami, ciśnieniomierzami i innym sprzętem medycznym. Nie zabraknie też produktów dedykowanych matce i dziecku, testów diagnostycznych, a także stanowiska "Kariera w Farmacji". Wstęp do Strefy Opieki Farmaceutycznej jest otwarty (nawet dla osób, które nie biorą udziału w konferencji) po wcześniejszej bezpłatnej rejestracji.

 

Rejestracja

Organizatorem wydarzenia jest grupa opieka.farm sp. z o. o. , prowadząca największy w Polsce portal i forum o opiece farmaceutycznej (www.opieka.farm ) oraz platformę Pierwszy Stół (pierwszystol.pl), gdzie jest dostępny pierwszy w Polsce kompleksowy kurs opieki farmaceutycznej w praktyce. Bilety na wydarzenie są dostępne pod adresem: www.opiekaodzaraz.pl

Czytelnicy miesięcznika "Lek w Polsce" z kodem: lekwpolsce mają 10% zniżki na bilety!

 
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK