twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Zagraniczni eksperci inspirują polskich farmaceutów

Blisko 100 kierowników aptek weźmie udział w szkoleniu z zakresu opieki farmaceutycznej, które odbędzie się w najbliższy weekend (6-7 października br.) To pierwsze tego rodzaju warsztaty w Polsce, które poprowadzą światowi eksperci. Program „SMART Pharmacy” jest inicjatywą edukacyjną dla farmaceutów i obejmuje wszystkie elementy cyklu doskonalenia zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru opieki farmaceutycznej. Partnerami wydarzenia są Naczelna Izba Aptekarska oraz Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie. Z kolei o dostępność ekspertów zadbała firma farmaceutyczna Salveo.

W trakcie dwudniowej sesji zagraniczni eksperci z doświadczeniem w dziedzinie farmacji i rozwoju kompetencji podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wdrażania modelu opieki farmaceutycznej na wielu rynkach – europejskich i światowych. Spotkanie z kierownikami aptek poprowadzą:

Mike Rouse – zastępca dyrektora wykonawczego ds. zawodowych i dyrektor ds. zagranicznych w Radzie Akredytacyjnej ds. Edukacji Farmaceutycznej (ACPE) w Chicago, USA. Jest kierownikiem ds. zapewnienia jakości kształcenia ustawicznego w Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (FIP). Jako konsultant i prelegent wystąpił do tej pory w ponad 60 krajach.

Dr Arijana Meštrović – zrzeszona w Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (FIP). Przez 14 lat pracowała jako farmaceutka. Obecnie jest wykładowcą i niezależnym konsultantem międzynarodowej agencji Pharma Expert. Prowadzi wykłady i warsztaty w programach doskonalenia zawodowego farmaceutów. Arijana Meštrović jest również międzynarodowym konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

"Podczas warsztatów porozmawiamy na temat modelu doskonalenia zawodowego farmaceutów w kontekście zapewnienia odpowiedniej jakości opieki nad pacjentami. Będziemy też dyskutować o roli farmaceuty oraz opieki farmaceutycznej w całościowej opiece nad pacjentem. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie. Mam nadzieję, że dojdzie do kolejnych spotkań tak, aby nasza współpraca mogła się rozwijać w kolejnych latach" – mówi Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, prezydent-elekt PGEU i jednocześnie gospodarz tego wydarzenia.

 

Jak kształtować wiedzę, umiejętności i postawy?

Działania edukacyjne odbywające się w formie interaktywnych warsztatów, wykładów i dyskusji w małych grupach mają podnieść poziom wiedzy, umiejętności oraz pozytywnie oddziaływać na postawy farmaceutów.  Aby tak się stało, prowadzący zajęcia podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, jak również wskażą skuteczne sposoby rozwiązywania problemów. Program ma również na celu zwiększenie świadomości znaczenia, jakie niesie za sobą motywacja w pracy farmaceuty, w tym kierownika apteki jako osoby dbającej o kompleksowe zarządzanie placówką. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykłady z innych krajów, stanowiące inspirację do rozwoju dla polskich farmaceutów. Jak podkreślają eksperci, to właśnie motywacja fachowego personelu aptecznego jest jednym z kluczowych czynników mogących mieć wpływ na prezentowany w danej placówce standard opieki nad pacjentami.

 

Warsztaty to skarbnica wiedzy na temat:

1. Jak szkolić farmaceutów, aby świadczyli najwyższej jakości opiekę farmaceutyczną?

2. Jak motywować farmaceutów?

3. Jak komunikować się z pacjentem?

4. Jak zarządzać czasem w opiece nad pacjentem?

5. Jak wdrażana była opieka farmaceutyczna w innych krajach?

6. Jak zainicjować zmiany, aby z sukcesem wdrożyć model opieki farmaceutycznej w Polsce?

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK