twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Higiena nosa w okresie jesienno-zimowym

W miesiącach jesienno-zimowych zwiększa się szkodliwe oddziaływanie na śluzówkę nosa czynników środowiskowych. Codzienna higiena nosa, polegająca na jego oczyszczaniu i nawilżaniu izotonicznymi aerozolami wody morskiej, zwiększa odporność śluzówki na czynniki drażniące i zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji dróg oddechowych. Hipertoniczne aerozole i nebulizacje wodą morską łagodzą natomiast obrzęk i wspomagają ich oczyszczanie z patologicznej wydzieliny.
Nabłonek dróg oddechowych jest odpowiedzialny za „uzdatnianie” wdychanego powietrza poprzez jego oczyszczenie, nawilżenie i ogrzanie. W konsekwencji jest on stale eksponowany na działanie szeregu szkodliwych czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Klimatyzacja, centralne ogrzewanie, a także smog upośledzają funkcjonowanie błony śluzowej nosa, sprzyjając rozwojowi infekcji oraz alergii. Podstawą ich profilaktyki jest właściwa, codzienna higiena nosa, zapewniająca utrzymanie odpowiedniego nawilżenia śluzówki, przede wszystkim poprzez regularne oczyszczanie nosa aerozolami wody morskiej.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK