twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Farmakologiczne sposoby leczenia kaszlu w praktyce farmaceuty

Pacjenci zgłaszający się do farmaceuty z prośbą o poradę najczęściej nie są w stanie określić, jakiego typu kaszel ich męczy. Rolą farmaceuty jest wtedy przeprowadzenie wywiadu, który pomoże później w rekomendacji odpowiedniego preparatu. W zależności bowiem od tego, czy kaszel jest suchy (inaczej nieproduktywny), czy mokry (czyli produktywny), schemat postępowania będzie zupełnie inny. W obu jednak przypadkach farmaceuta ma do dyspozycji szeroki wybór substancji, które powinien dopasować do objawów.
Kaszel jest jedną z wielu reakcji obronnych organizmu. Przyczyn jego powstania może być wiele, począwszy od ciała obcego znajdującego się w drogach oddechowych, a skończywszy na infekcjach wywoływanych przez wirusy i bakterie oraz nowotworach.
Infekcje wirusowe i bakteryjne są najczęściej spotykane w codziennej praktyce aptecznej. Preparatów zwalczających kaszel jest wiele, każdy z nich ma inny mechanizm działania i wykazuje odmienną efektywność. Najprościej podzielić je na takie, które kaszel hamują oraz na takie, które sprawiają, że jest on bardziej efektywny, a co za tym idzie – pomaga szybciej osiągnąć swój cel, czyli oczyszczenie dróg oddechowych. Za pierwszym stołem czasami trudno określić, czy kaszel jest „mokry” czy „suchy”, gdyż wymaga on osłuchania chorego, co nie leży w gestii farmaceutów.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK