twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Ból gardła – przegląd substancji i postaci farmaceutycznych dostępnych bez recepty

Poniższe opracowanie stanowi przegląd produktów stosowanych w bólu gardła. Dotyczy to zarówno preparatów znanych i szeroko stosowanych w lecznictwie, jak i też postaci, które nie zawsze kojarzone są z typowymi lekami zwalczającymi dolegliwości bólowe w zależności od ich pochodzenia. Celem artykułu jest przegląd produktów dostępnych obecnie na rynku farmaceutycznym.
Ból gardła jest powszechnym zjawiskiem o niezwykle zróżnicowanej etiologii. Gdy nie towarzyszy mu wysoka temperatura, objawy ogólnoustrojowe, np. nasilające się bóle głowy, wyciek z uszu, objawy ze strony układu pokarmowego i nerek, nalot na migdałkach lub ich obrzęk, warto przed wizytą u lekarza podjąć się samoleczenia, jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie określić rodzaj swojego bólu i odpowiednio go opisać.
W okresie znacznego zanieczyszczenia powietrza pacjenci mogą uskarżać się na ból gardła związany z zapyleniem powietrza. Można powiązać to z występującym zimą smogiem lub całorocznym pyleniem roślin, czy też paleniem wyrobów tytoniowych. We wszystkich tych przypadkach mamy do czynienia z podrażnieniami gardła przez drobiny osadzające się w nim. Zazwyczaj nie towarzyszy im podwyższona temperatura lub stan zapalny, dlatego warto zapytać osoby zgłaszające się do apteki o obecność tych dodatkowych objawów. W przypadku palenia tytoniu należy poruszyć kwestię rzucenia palenia.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Ta strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. - polityka prywatności. OK