twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Ból gardła – przegląd substancji i postaci farmaceutycznych dostępnych bez recepty

Poniższe opracowanie stanowi przegląd produktów stosowanych w bólu gardła. Dotyczy to zarówno preparatów znanych i szeroko stosowanych w lecznictwie, jak i też postaci, które nie zawsze kojarzone są z typowymi lekami zwalczającymi dolegliwości bólowe w zależności od ich pochodzenia. Celem artykułu jest przegląd produktów dostępnych obecnie na rynku farmaceutycznym.
Ból gardła jest powszechnym zjawiskiem o niezwykle zróżnicowanej etiologii. Gdy nie towarzyszy mu wysoka temperatura, objawy ogólnoustrojowe, np. nasilające się bóle głowy, wyciek z uszu, objawy ze strony układu pokarmowego i nerek, nalot na migdałkach lub ich obrzęk, warto przed wizytą u lekarza podjąć się samoleczenia, jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie określić rodzaj swojego bólu i odpowiednio go opisać.
W okresie znacznego zanieczyszczenia powietrza pacjenci mogą uskarżać się na ból gardła związany z zapyleniem powietrza. Można powiązać to z występującym zimą smogiem lub całorocznym pyleniem roślin, czy też paleniem wyrobów tytoniowych. We wszystkich tych przypadkach mamy do czynienia z podrażnieniami gardła przez drobiny osadzające się w nim. Zazwyczaj nie towarzyszy im podwyższona temperatura lub stan zapalny, dlatego warto zapytać osoby zgłaszające się do apteki o obecność tych dodatkowych objawów. W przypadku palenia tytoniu należy poruszyć kwestię rzucenia palenia.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK