twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Wnioski o rejestrację nintedanibu w leczeniu choroby śródmiąższowej płuc związanej z twardziną układową

Firma Boehringer Ingelheim złożyła wnioski do FDA i EMA o rejestrację nintedanibu do stosowania w leczeniu choroby śródmiąższowej płuc związanej z twardziną układową. Nintedanib jest lekiem antyfibrotycznym, który został już dopuszczony w ponad 70 krajach do stosowania w leczeniu chorych na idiopatyczne włóknienie płuc (ang. idiopathic pulmonary fibrosis, IPF). Twardzina układowa to rzadka choroba, w przebiegu której dochodzi do twardnienia i bliznowacenia tkanki łącznej w organizmie. 

Choroba może skutkować tworzeniem tkanki bliznowatej w skórze, płucach (choroba śródmiąższowa płuc), sercu i nerkach, co wyniszcza organizm i może zagrażać życiu. U ok. 25% pacjentów dochodzi do istotnego zajęcia płuc w ciągu 3 lat od rozpoznania. Zmiany w płucach są główną przyczyną zgonów chorych na twardzinę układową. Dr Susanne Stowasser, zastępca kierownika działu produktów stosowanych w chorobach układu oddechowego w firmie Boehringer Ingelheim, powiedziała: „Choroba śródmiąższowa płuc związana z twardziną układową ma niszczycielski wpływ na osoby, których dotyka często kobiety w kwiecie wieku. Włóknienie płuc jest główną przyczyną zgonów chorych na twardzinę układową, przy czym obecnie nie ma leków dopuszczonych do stosowania w ILD związanej z SSc. W firmie Boehringer Ingelheim cieszymy się, że możemy zrobić ważny krok w kierunku udostępnienia leku pacjentom z tą rzadką chorobą”.

Wyniki badania klinicznego dotyczącego stosowania nintedanibu w ILD związanej z SSc zostaną przedstawione podczas kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Chorób Klatki Piersiowej (ang. American Thoracic Society), który odbędzie się w dniach 17–22 maja. 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK