twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

DHEA – wpływ na pamięć i koncentrację

Spadek poziomu DHEA pojawia się w stanach związanych z wiekiem, w tym w obniżeniu funkcji mózgu i układu nerwowego. Najnowsze badania sugerują, że suplementacja DHEA może wywierać silne działanie neuroprotekcyjne. Stosowanie tego hormonu u pacjentów w podeszłym wieku wpływa na funkcję poznawczą, pamięć oraz zapamiętywanie. Wyższe stężenie DHEA poprawia koncentrację oraz zwiększa odporność na stres. Stwierdzono, że DHEA poprawia zarówno nastrój, jak i dodaje energii, jednocześnie może łagodzić objawy depresji.

Dehydroepiandrosteron (DHEA) jest hormonem steroidowym, wytwarzanym w organizmie z cholesterolu, głównie w korze nadnerczy. Dodatkowo jest syntezowany w mniejszych stężeniach w jajnikach i jądrach. Jest kluczowym związkiem pełniącym wiele funkcji, m.in. prekursorem hormonów płciowych (estrogenów i testosteronu), jak też niezbędnym dla prawidłowej kondycji fizycznej i intelektualnej. Organizm zaczyna wytwarzać dehydroepiandrosteron w wieku 6-8 lat, jego największe stężenie występuje w 25.-30. r.ż., a wraz z wiekiem spada. Zalecana dawka DHEA dla kobiet to 5-25 mg, a dla mężczyzn 10-50 mg. Suplementację rozpoczyna się od małych dawek, które stopniowo można zwiększać. Preparaty należy przyjmować w trakcie posiłków, najlepiej rano, co jest zgodne z naturalnym cyklem wydzielania tego hormonu przez nadnercza.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK