twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Wskazania do suplementacji cynku

Cynk jest mikroelementem niezbędnym do funkcjonowania wszystkich narządów organizmu. Jego deficyty mogą być efektem niedostatecznej podaży z pokarmem lub zaburzeń wchłaniania. Schorzenia wynikające z niedoboru cynku mogą występować zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Suplementacja powinna być stosowana ostrożne, gdyż nadmierna podaż może prowadzić do pojawienia się objawów niepożądanych.
Cynk jest niezbędny dla zapewnienia prawidłowego przebiegu ogromnej liczby procesów fizjologicznych w organizmie człowieka, a jego niedobory mogą mieć poważne konsekwencje (szczególnie gdy dotyczą kobiet w ciąży lub dzieci). Mogą one powstać wskutek różnorodnych przyczyn (m.in. przewlekłe biegunki, zespoły złego wchłaniania, intensywna aktywność fizyczna, dojrzewanie – okres intensywnego wzrostu, podeszły wiek, karmienie piersią, nadużywanie alkoholu, nadmierna zawartość ilości wapnia w diecie). Pacjentom narażonym na niedobory cynku rekomenduje się jego suplementację. Powinna ona jednak być prowadzona ostrożnie i bez przekraczania norm spożycia.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK