twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Monitorowanie poziomu cukru zwiększa skuteczność leczenia cukrzycy

Raport "Znaczenie nowoczesnych metod glikemii i telemedycyny dla poprawy jakości opieki nad pacjentem z cukrzycą"

Monitorowanie poziomu cukru jest bardzo ważnym elementem w prawidłowej opiece nad pacjentem z cukrzycą i stanowi istotną składową złożonego procesu leczenia. Bez tej wiedzy trudno jest dobrać rodzaj i dawki leków. Dlatego tak ważny jest dostęp pacjentów do nowoczesnych metod monitorowania poziomu cukru. Obecnie istnieją dwie metody: flash glucose monitoring (ciagłe monitorowanie cukru metodą skanowania) i continuous glucose monitoring (ciągłe monitorowanie glikemii), które oprócz wskazywania aktualnego poziomu glukozy dostarczają dodatkowych danych, jak informacje o kierunku zmian glikemii w najbliższej przyszłości oraz całodobowy wykres glikemii. Od 8 października system flash glucose monitoring jest refundowany dla pacjentów z cukrzycą typu 1 od 4. do 18. r.ż.

Zalety systemu monitorowania glikemii metodą skanowania zostały opisane w raporcie "Znaczenie nowoczesnych metod glikemii i telemedycyny dla poprawy jakości opieki nad pacjentem z cukrzycą". Został on przygotowany przez Radę Naukową pod red. prof. dr hab. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz oraz prof. dr. hab. Maciej Małeckiego. Rekomendują go również konsultanci krajowi: prof. dr hab. Krzysztof Strojek (diabetologia), prof. dr hab. Mieczysław Walczak (endokrynologia i diabetologia dziecięca), prof. dr hab. Krzysztof Czajkowski (położnictwo i ginekologia),  prof. dr hab. Mirosław Wielgoś (perinatologia). Patronatu udzieliły organizacje: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Federacja Diabetyków, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz portal mojacukrzyca.org. Raport powstał przy wsparciu firmy Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o.

Prawidłowe leczenie cukrzycy powinno prowadzić do ograniczenia ryzyka powikłań. Nie można jednak odpowiednio  leczyć cukrzycy bez nowoczesnego i stałego monitoringu poziomu glikemii; to klucz do skutecznego i bezpiecznego leczenia cukrzycy - powiedział prof. dr hab. Maciej Małecki.

Nowoczesne urządzenia w sposób ciągły monitorują glikemię, dając wgląd w poziom glukozy 24 godziny na dobę. Powstaje tzw. ambulatoryjny profil glikemii (AGP). Urządzenia te podnoszą również jakość życia pacjentów, uwalniając ich od konieczności wielokrotnego nakłuwania opuszków palca w ciągu doby.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK