twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Terapia transdermalna

Informacja z konferencji

20 czerwca br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Janssen: „Terapia transdermalna w HTZ, antykoncepcji i nowych obszarach terapeutycznych” rozmawiano o hormonach i substancjach leczniczych podawanych przez skórę. Współczesna medycyna daje możliwości podawania leku nie tylko poprzez tabletkę. W świetle stanowiska zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy (PTMiA) z kwietnia 2012 r. dotyczącego znaczenia drogi podawania hormonów w terapii menopauzalnej, jedną z alternatywnych metod jest terapia transdermalna.

reklama

„Ból w Europie – priorytet zdrowia publicznego”

Europejska Biała Księga

Międzynarodowe stowarzyszenie OPENMinds (ang. Opioids and Pain European Network of Minds), skupiające ekspertów leczenia bólu, zaprezentowało Europejską Białą Księgę „Ból w Europie – priorytet zdrowia publicznego”. Jest to dokument opisujący aktualny stan zmagań z bólem przewlekłym oraz pokazujący obszary, w których tę walkę przegrywamy.

 

Europejską Białą Księgę zaprezentowano podczas konferencji prasowej w dniu 5 czerwca w Warszawie, z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów:  dr hab. n. med. Małgorzaty Krajnik - p.o. Kierownika Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej Collegium Medicum  im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr n. med. Jadwigi Pyszkowskiej, Prezes PTMP, dr n. med. Jarosława Woronia z Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, dr n med. Tony’ego O’Briena, Dyrektora ds. Medycznych w Cork, Irlandia. W dyskusji wzięli również udział Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzecznik Praw Pacjenta. Członkowie OPENMinds podjęli inicjatywę przesłania do Ministra Zdrowia listu otwartego wraz z kopią Europejskiej Białej Księgi.

Toczeń – tajemnicza choroba z motylem w tle

28 maja br. w Warszawie odbyła się pod patronatem merytorycznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki łącznej „3majmy się razem” konferencja prasowa pt.: „Toczeń – tajemnicza choroba z motylem w tle”.

W konferencji wzięli udział eksperci.: prof. zw. dr hab. med. Piotr Wiland – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, kierownik Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prof. zw. dr. hab. med. Maria Majdan – Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr n. med. Marzena Olesińska – Kierownik Kliniki i Polikliniki Układowych Chorób Tkanki Łącznej Instytutu Reumatologii w Warszawie, dr n. med. Jerzy Gryglewicz – ekspert ochrony zdrowia związany z Uczelnią Łazarskiego w Warszawie, mgr Mariola Kosowicz – psychoonkolog, psychoterapeuta, Kierownik Zakładu Psychoonkologii Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Monika Zientek – Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Katarzyna Skalmierska – członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. 

I Forum Importu Równoległego 2012

bezpłatna konferencja 22 maja

22 maja 2012 (wtorek)  godz. 09:00 – 16:00
Warszawa, Hotel Polonia Palace, Sala Ludwikowska

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Prosimy o potwierdzenie obecności: Małgorzata Suska, tel. 697 442 242, biuro@sirpl.org

Biotechnologia w Europie

23-24 maja Brno

Już niebawem (23-24 maja) w czeskim Brnie odbędzie się BioForum - Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii Innowacyjnej BioEkonomii – największe wydarzenie branżowe w Europie. Tematyka tegorocznego BioForum dotyczyć będzie między innymi takich zagadnień jak: model biznesowy w medycynie personalizowanej, leki biopodobne i nowe produkty biotechnologiczne oraz badania kliniczne i przedkliniczne prowadzone w Europie Środkowej.

Światowy Dzień Stwardnienia Guzowatego

W tym roku, po raz pierwszy na świecie, w tym także w Polsce, 15 maja obchodzony był Światowy Dzień Stwardnienia Guzowatego. Jest to rzadka choroba genetyczna, która charakteryzuje się występowaniem guzów rozsianych w różnych narządach, w tym w mózgu, sercu, nerkach i płucach. Co 20 minut na świecie rodzi się dziecko ze stwardnieniem guzowatym. W Polsce na SG choruje ponad 6 tys. osób, w USA – 50 tys., na świecie – 1 mln.

Startuje Klaster Roślinnych Produktów Leczniczych i Suplementów Diety

W latach 2011-2013 rynek suplementów diety w Polsce będzie się rozwijał w tempie około 9-15 procent rocznie. Czy wszystkie produkty będą bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy wszystkie będą zawierać składniki podane na opakowaniu?

Aby odpowiedzieć na te pytania, powstał Klaster Roślinnych Produktów Leczniczych i Suplementów Diety. Firmy zrzeszone w projekcie będą specjalistycznie badać swoje produkty i przyznawać certyfikaty by zaoferować klientom najwyższą jakość suplementów.

Nowe możliwości poprawy jakości życia chorych na raka prostaty w Polsce

Konferencja

9 maja 2012 roku odbyła się w Warszawie konferencja prasowa pt. „Nowe możliwości poprawy jakości życia chorych na raka prostaty w Polsce”, zorganizowana przez Fundację „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja. Rak prostaty zwany też rakiem stercza czy rakiem gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych w populacji męskiej. Zapada na niego ponad 9 tys. mężczyzn rocznie. Zajmuje on również drugie miejsce wśród przyczyn zgonów mężczyzn.

reklama

Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia niemowląt

w wieku 6 i 12 miesięcy w populacji polskiej

Specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka pod przewodnictwem dr inż. Anny Stolarczyk, we współpracy z prof. dr hab. n med. Piotrem Sochą oraz Fundacją NUTRICIA  zbadali i poddali ocenie sposób żywienia niemowląt i stan odżywienia polskich dzieci w wieku 6 i 12 miesięcy.

VI Franciszkańska konferencja zielarsko - farmaceutyczna

02 czerwca 2012 r. Katowice Panewniki

CHOROBY CYWILIZACYJNE A LEKI ZIOŁOWE

reklama
Producenci informują
więcej »
reklama
Lek w Polsce
reklama
reklama

Na skróty

Informacje

 

Copyright © Medyk sp. z o.o

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK