twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Bezpieczeństwo aerozoli do pielęgnacji nabłonka górnych dróg oddechowych

Aerozole do pielęgnacji nabłonka dróg oddechowych różnią się stężeniem, składem, sposobem zapewniania jałowości podczas stosowania oraz kształtem aplikatora. Bezpieczeństwo i zasadność stosowania konserwantów w aerozolach donosowych jest często kwestionowana ze względu na ich toksyczność. Wybór odpowiedniego produktu powinien uwzględniać wiek oraz stan zdrowia pacjenta.
Codzienne oczyszczanie nosa specjalistycznymi aerozolami donosowymi jest obecnie zabiegiem zalecanym do wykonywania w całej populacji, w tym również u dzieci i niemowląt już od pierwszych dni życia. U osób zdrowych ma to na celu przede wszystkim stałe utrzymywanie śluzówki nosa w dobrej kondycji i zwiększanie jej odporności na infekcje oraz alergie, także w niesprzyjających warunkach zewnętrznych (klimatyzacja, przesuszone powietrze, sezon przeziębieniowy oraz okres pylenia roślin). W stanach patologicznych z kolei (nieżyt nosa, zapalenie zatok, rekonwalescencja po zabiegach laryngologicznych) aerozole pielęgnacyjne mają za zadanie usprawniać proces oczyszczania górnych dróg oddechowych z patologicznej wydzieliny i tym samym przyspieszać powrót do zdrowia. W ostatnich latach, wraz ze spopularyzowaniem zabiegów codziennego oczyszczania górnych dróg oddechowych, obserwowany jest również dynamiczny wzrost rynku przeznaczonych do ich wykonywania preparatów OTC. Poszczególne produkty różnią się nie tylko stężeniem, ale także źródłem pozyskiwania, składem i technologią opakowań. Wybór produktu właściwego dla wieku i stanu zdrowia pacjenta jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa i skuteczności wykonywanych zabiegów.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×