twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Trwają (r)ewolucje w aptekach

Dzierżoniów, Łódź i Bielsko-Biała. Właśnie w tych miastach trwają „Apteczne (R)ewolucje”! Jury konkursu skierowanego do aptek niesieciowych, na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybrało trzech finalistów. Eksperci spotykają się z właścicielami zwycięskich aptek, oceniają  sytuacje oraz identyfikują ich problemy. Specjaliści pokazują jak poprzez wprowadzenie niewielkich zmian, opierających się na dobrym rozumieniu potrzeb dzisiejszego pacjenta, można wypełniać misyjność zawodu farmaceuty oraz realizować założenia biznesowe. Oprócz biznes planów, apteki otrzymują wsparcie na realizację potrzeb w zakresie oznakowania lub elementów wyposażenia. 

Kryterium, które eksperci wzięli pod uwagę, dokonując wyboru, było opisanie przez właścicieli problemów, z jakimi borykają się placówki oraz chęć wprowadzenia zmian. W ramach nagrody eksperci programu „Apteczne (R)ewolucje” przyjeżdżają do laureatów, zwiedzają okolice aptek, rozmawiają z właścicielami i personelem, przyglądają się codziennej pracy, dzięki czemu lepiej poznają problemy danej placówki. Po przeprowadzonych spotkaniach, sondach ulicznych i zidentyfikowaniu najbliższej konkurencji, eksperci definiują grupy docelowe i diagnozują sytuacje, w jakich znajdują się finaliści. Na tej podstawie powstają indywidualne plany działania, stworzone specjalnie dla każdej z nich. Zwycięzcy otrzymają także wsparcie  na realizację dodatkowych potrzeb związanych m.in. z oznakowaniem apteki, elementami wystroju lub wyposażenia.

"Uwagi eksperta okazały się bardzo przydatne. Nie patrzyłem dotąd na moją aptekę w taki sposób, jaki zrobił to pan Zbigniew Kowalski. Zawsze wydawało mi się, że największy problem stanowi konkurencja aptek sieciowych, a z sondy ulicznej wynika zupełnie co innego. Mieszkańcy sądzą, że moja apteka to nowa placówka, pomimo iż istniejemy w tej lokalizacji od sześciu lat. Ekspert zwrócił naszą uwagę na ekspozycję preparatów oraz lepszą ofertę asortymentu dostosowanego do grupy naszych pacjentów, którymi są przede wszystkim seniorzy. Zwrócę uwagę na te szczegóły i wprowadzę zmiany zaproponowane przez eksperta Wydaje mi się, że uda mi się zrobić to w krótkiej perspektywie czasu, co przyniesie korzyści przede wszystkim naszym pacjentom" mówi Marcin Zdanowicz, właściciel finałowej apteki z Dzierżoniowa.

Kolejną apteką, do której zawitały „Apteczne (R)ewolucje” była apteka zlokalizowana w Łodzi. Ekspert wskazał m.in. na niewłaściwe oznakowanie placówki, przez co była ona niewidoczna dla pacjentów.

"Po wizycie „Aptecznych (R)ewolucji” wspólnie z personelem od razu wprowadziłyśmy zmiany dotyczące ekspozycji preparatów na półkach. Wcześniej nie przykładałyśmy do tego tak wielkiej wagi. Ekspert słusznie zasugerował, że apteka nie jest zbyt dobrze widoczna z ulicy, przez co omijają nas pacjenci z pobliskiego szpitala. Na pewno zastosuję w praktyce porady, których udzielił nam specjalista. Cieszę się, że zdecydowałam się na udział w konkursie, pomimo iż z początku miałam pewne obawy. Bałam się krytyki, okazania słabości. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wsparcie które otrzymałam, jest dla mnie motywacją do zmian na lepsze i dalszej pracy"dodaje mgr farm. Monika Zalega, właścicielka finałowej apteki z Łodzi.

„Apteczne (R)ewolucje" jeszcze trwają. W listopadzie eksperci odwiedzą jeszcze placówkę z Bielska-Białej.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK