2014-03-21

Nowoczesna Placówka Medyczna

II edycja Ogólnopolskich Targów Medycznych

Targi odbędą się 4-5 czerwca 2014 r. w Warszawie. W ich zakres wchodzą konferencje, konwenty tematyczne oraz wystawa sprzętu i technologii medycznych. Targi adresowane są do kadry zarządzającej placówkami medycznymi oraz wykwalifikowanego personelu medycznego. Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo "Gabinet Prywatny" (wydawnictwo Medyk).
 

reklama Prenumerata_e-lek
2014-02-14

"Czytaj ulotki"

spotkanie prasowe w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Materiałów Biobójczych

W spotkaniu zorganizowanym w URPLWMiPB, poświęconym problemom bezpiecznego stosowania leków oraz nowym uprawnieniom pacjentów związanym ze zgłaszaniem działań niepożądanych produktów leczniczych, wziął udział Prezes Urzędu - Grzegorz Cessak oraz z-ca Rzecznika Praw Pacjenta - Izabela Jakubczak-Rak. Podczas konferencji zaprezentowano spot edukacyjny "Lek bezpieczny".

 

2012-10-08

W Śląskim Urzędzie Marszałkowskim podczas Kongresu Założycielskiego została zawiązana Śląska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która jest pierwszą lokalną Koalicją na poziomie wojewódzkim.

2012-10-05

VII Międzynarodowa Konferencja "Oświadczenia zdrowotne"

Szanse i zagrożenia dla rynku suplementów diety w Polsce" Warszawa, 14-15 listopada

Konferencja jest kolejną odsłoną dyskusji poświęconej problematyce polskiego rynku suplementów diety po dostosowaniu prawa krajowego do europejskich regulacji w zakresie oświadczeń zdrowotnych. Przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, producenci żywności w ogóle, a suplementów diety w szczególności, eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele struktur inspekcji sanitarnych spotkają się, aby omówić ekonomiczne i społeczne aspekty nowych regulacji, które oddziałują na perspektywy rozwoju branży suplementów diety w Polsce.

2012-08-22

Farmaceutyczna Liga Mistrzów

targi organizowane przez Grupę NEUCA

Gorące emocje i duch współpracy fair play towarzyszyły nam w czasie Euro 2012. Wszystko to będzie można przeżyć jeszcze raz już 6 września w Centrum Expo XXI, podczas Farmaceutycznej Ligi Mistrzów, targów organizowanych przez Grupę NEUCA. 

2012-08-20
Jak usprawnić obieg dokumentów w ochronie zdrowia? Jak poprawnie zabezpieczyć dokumentacje medyczną? Jakie rozwiązania wdrożyć aby zapewnić sprawny przepływ informacji i dokumentów w obrębie zakładów opieki zdrowotnej?  Zapraszamy do udziału już w III edycji konferencji poświęconej dokumentacji medycznej – jej rodzajom, powstawaniu, przetwarzaniu, gromadzeniu i przechowywaniu. Podczas tej edycji szczególną uwagę skupimy na dokumentacji elektroniczne, systemom rejestracji pacjentów, stronom i portalom internetowym oraz elektronicznemu obiegowi dokumentów. Najnowsze rozwiązania zaprezentują firmy: S4E S.A. (Złoty Sponsor), EMC Computer Systems Poland Sp. z o.o. (Złoty Sponsor) i POINT Sp. z o.o. (Srebrny Sponsor)   Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli prywatnych i publicznych placówek Ochrony Zdrowia oraz administracji publicznej: Kadrę menedżerską z działów: administracji, IT, finansów, zamówień, HR, Przedstawicieli administracji samorządowej, w tym: przedstawicieli Urzędów Wojewódzki odpowiedzialnych za zdrowie publiczne, oraz reprezentantów władz powiatowych – doradców ds. ochrony zdrowia, Przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Udział w konferencji jest bezpłatny dla wyżej wymienionej grupy.

 

2012-08-06

Dystrybucja produktów refundowanych

Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM

Europejskie Centrum Biznesu, oraz Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka zapraszają na XX edycję Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się w dniu 11 września w Hotelu Marriott w Warszawie. Temat jesiennej edycji brzmi: „Dystrybucja produktów refundowanych - podsumowanie sytuacji oraz najnowszych zmian”

2012-06-20

Terapia transdermalna

Informacja z konferencji

20 czerwca br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Janssen: „Terapia transdermalna w HTZ, antykoncepcji i nowych obszarach terapeutycznych” rozmawiano o hormonach i substancjach leczniczych podawanych przez skórę. Współczesna medycyna daje możliwości podawania leku nie tylko poprzez tabletkę. W świetle stanowiska zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy (PTMiA) z kwietnia 2012 r. dotyczącego znaczenia drogi podawania hormonów w terapii menopauzalnej, jedną z alternatywnych metod jest terapia transdermalna.

2012-06-06

Międzynarodowe stowarzyszenie OPENMinds (ang. Opioids and Pain European Network of Minds), skupiające ekspertów leczenia bólu, zaprezentowało Europejską Białą Księgę „Ból w Europie – priorytet zdrowia publicznego”. Jest to dokument opisujący aktualny stan zmagań z bólem przewlekłym oraz pokazujący obszary, w których tę walkę przegrywamy.

 

Europejską Białą Księgę zaprezentowano podczas konferencji prasowej w dniu 5 czerwca w Warszawie, z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów:  dr hab. n. med. Małgorzaty Krajnik - p.o. Kierownika Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej Collegium Medicum  im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr n. med. Jadwigi Pyszkowskiej, Prezes PTMP, dr n. med. Jarosława Woronia z Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, dr n med. Tony’ego O’Briena, Dyrektora ds. Medycznych w Cork, Irlandia. W dyskusji wzięli również udział Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzecznik Praw Pacjenta. Członkowie OPENMinds podjęli inicjatywę przesłania do Ministra Zdrowia listu otwartego wraz z kopią Europejskiej Białej Księgi.

2012-05-28

28 maja br. w Warszawie odbyła się pod patronatem merytorycznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki łącznej „3majmy się razem” konferencja prasowa pt.: „Toczeń – tajemnicza choroba z motylem w tle”.

W konferencji wzięli udział eksperci.: prof. zw. dr hab. med. Piotr Wiland – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, kierownik Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prof. zw. dr. hab. med. Maria Majdan – Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr n. med. Marzena Olesińska – Kierownik Kliniki i Polikliniki Układowych Chorób Tkanki Łącznej Instytutu Reumatologii w Warszawie, dr n. med. Jerzy Gryglewicz – ekspert ochrony zdrowia związany z Uczelnią Łazarskiego w Warszawie, mgr Mariola Kosowicz – psychoonkolog, psychoterapeuta, Kierownik Zakładu Psychoonkologii Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Monika Zientek – Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Katarzyna Skalmierska – członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. 

2012-05-18

I Forum Importu Równoległego 2012

bezpłatna konferencja 22 maja

22 maja 2012 (wtorek)  godz. 09:00 – 16:00
Warszawa, Hotel Polonia Palace, Sala Ludwikowska

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Prosimy o potwierdzenie obecności: Małgorzata Suska, tel. 697 442 242, biuro@sirpl.org

2012-05-18

Biotechnologia w Europie

23-24 maja Brno

Już niebawem (23-24 maja) w czeskim Brnie odbędzie się BioForum - Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii Innowacyjnej BioEkonomii – największe wydarzenie branżowe w Europie. Tematyka tegorocznego BioForum dotyczyć będzie między innymi takich zagadnień jak: model biznesowy w medycynie personalizowanej, leki biopodobne i nowe produkty biotechnologiczne oraz badania kliniczne i przedkliniczne prowadzone w Europie Środkowej.

2012-05-16

W tym roku, po raz pierwszy na świecie, w tym także w Polsce, 15 maja obchodzony był Światowy Dzień Stwardnienia Guzowatego. Jest to rzadka choroba genetyczna, która charakteryzuje się występowaniem guzów rozsianych w różnych narządach, w tym w mózgu, sercu, nerkach i płucach. Co 20 minut na świecie rodzi się dziecko ze stwardnieniem guzowatym. W Polsce na SG choruje ponad 6 tys. osób, w USA – 50 tys., na świecie – 1 mln.

2012-05-16

W latach 2011-2013 rynek suplementów diety w Polsce będzie się rozwijał w tempie około 9-15 procent rocznie. Czy wszystkie produkty będą bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy wszystkie będą zawierać składniki podane na opakowaniu?

Aby odpowiedzieć na te pytania, powstał Klaster Roślinnych Produktów Leczniczych i Suplementów Diety. Firmy zrzeszone w projekcie będą specjalistycznie badać swoje produkty i przyznawać certyfikaty by zaoferować klientom najwyższą jakość suplementów.

2012-05-16

9 maja 2012 roku odbyła się w Warszawie konferencja prasowa pt. „Nowe możliwości poprawy jakości życia chorych na raka prostaty w Polsce”, zorganizowana przez Fundację „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja. Rak prostaty zwany też rakiem stercza czy rakiem gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych w populacji męskiej. Zapada na niego ponad 9 tys. mężczyzn rocznie. Zajmuje on również drugie miejsce wśród przyczyn zgonów mężczyzn.

Copyright © Medyk sp. z o.o