twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Bezpieczeństwo aerozoli do pielęgnacji nabłonka górnych dróg oddechowych

Aerozole do pielęgnacji nabłonka dróg oddechowych różnią się stężeniem, składem, sposobem zapewniania jałowości podczas stosowania oraz kształtem aplikatora. Bezpieczeństwo i zasadność stosowania konserwantów w aerozolach donosowych jest często kwestionowana ze względu na ich toksyczność. Wybór odpowiedniego produktu powinien uwzględniać wiek oraz stan zdrowia pacjenta.
Codzienne oczyszczanie nosa specjalistycznymi aerozolami donosowymi jest obecnie zabiegiem zalecanym do wykonywania w całej populacji, w tym również u dzieci i niemowląt już od pierwszych dni życia. U osób zdrowych ma to na celu przede wszystkim stałe utrzymywanie śluzówki nosa w dobrej kondycji i zwiększanie jej odporności na infekcje oraz alergie, także w niesprzyjających warunkach zewnętrznych (klimatyzacja, przesuszone powietrze, sezon przeziębieniowy oraz okres pylenia roślin). W stanach patologicznych z kolei (nieżyt nosa, zapalenie zatok, rekonwalescencja po zabiegach laryngologicznych) aerozole pielęgnacyjne mają za zadanie usprawniać proces oczyszczania górnych dróg oddechowych z patologicznej wydzieliny i tym samym przyspieszać powrót do zdrowia. W ostatnich latach, wraz ze spopularyzowaniem zabiegów codziennego oczyszczania górnych dróg oddechowych, obserwowany jest również dynamiczny wzrost rynku przeznaczonych do ich wykonywania preparatów OTC. Poszczególne produkty różnią się nie tylko stężeniem, ale także źródłem pozyskiwania, składem i technologią opakowań. Wybór produktu właściwego dla wieku i stanu zdrowia pacjenta jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa i skuteczności wykonywanych zabiegów.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK