2022-04-01 Artykuł

W celu zapewnienia i utrzymania homeostazy organizmu niezwykle ważne są procesy detoksykacji, czyli oczyszczania organizmu z toksyn. Naturalnym wsparciem dla tych procesów mogą być rośliny zielarskie, m.in. Taraxacum officinale, Silybum marianum, Cynara scolymus, czy też Urtica dioica. Zawierają one składniki wykazujące działanie antyoksydacyjne, hepatoprotekcyjne i moczopędne. Wszystkie te procesy wspomagają naturalne mechanizmy oczyszczania organizmu.

Obecnie jest dostępnych wiele nowoczesnych metod wsparcia procesów detoksykacji organizmu. Warte uwagi są jednak także i te znane już od dawna, które praktykowane były przez naszych dalekich przodków. Mowa tu więc o roślinach zielarskich, których działanie w zakresie naturalnego oczyszczania organizmu zostało poparte wieloletnimi obserwacjami (a w przypadku niektórych także badaniami naukowymi).
Coraz częściej praktykowane i coraz bardziej popularne diety detoks mają na celu wsparcie organizmu w oczyszczaniu go z toksyn. Niestety, dla sporej części społeczeństwa specjalistyczne diety są zwykle drogie i przez to niedostępne. Korzystając jednak z powszechnie dostępnej wiedzy, można zastąpić tego typu
techniki detoksykacyjne wykorzystaniem konkretnych ziół o tym działaniu.

Copyright © Medyk sp. z o.o