twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

36. Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM

22 września 2020 r. odbędzie się 36. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, tym razem w formule online. Temat przewodni spotkania to: „Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia dla branży farmaceutycznej”. Patronem medialnym kongresu jest „Lek w Polsce". Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, zaproszeni eksperci i praktycy odniosą się nie tylko do bieżących kwestii dotyczących sektora, ale i nowych wyzwań, jakie niosą ze sobą skutki epidemii.

reklama

Paulina Romaniszyn została dyrektor generalną STADA Polska

Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki. Paulina Romaniszyn ma 23-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. W STADA Poland będzie nadzorować szeroką ofertę produktów w wielu obszarach terapeutycznych – od leków biopodobnych, poprzez leki na receptę, po produkty dostępne bez recepty i suplementy diety.

Światowy Dzień Atopowego Zapalenia Skóry

Aż 61% pacjentów z AZS twierdzi, że ich otoczenie nie wie, czym jest atopowe zapalenie skóy. Czują się niezrozumiani, samotni, wykluczeni. Jak pokazują badania przeprowadzone w ramach kampanii Zrozumieć AZS ponad 90% pacjentów deklaruje pogorszenie jakości życia, które jest często ważniejszym aspektem niż samo przeżycie. Gdy deklarowana jakość życia istotnie spada to pacjent wolałby umrzeć niż dalej żyć w danym stanie chorobowym.  Pacjentom z AZS potrzebne jest wsparcie, zrozumienie i dostęp do skutecznej terapii – apelują organizacje pacjentów i eksperci kampanii Zrozumieć AZS. 14 września obchodzimy Światowy Dzień Atopowego Zapalenia Skóry, który ma uświadomić społeczeństwu, czym jest ta choroba.

Empagliflozyna – wyniki badania z udziałem chorych z niewydolnością serca

Pełne wyniki badania III fazy EMPEROR‑Reduced z udziałem osób dorosłych z niewydolnością serca z obniżoną frakcją wyrzutową, z i bez współistniejącej cukrzycy, wykazały, że stosowanie empagliflozyny pozwala istotnie, o 25%, zredukować ryzyko wystąpienia pierwszorzędowego punktu końcowego – zgonu z przyczyn sercowo‑naczyniowych lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca. W badaniu oceniano wpływ dodania empagliflozyny (10 mg) do standardowego leczenia w porównaniu z placebo. Wyniki przedstawiono podczas dorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także opublikowano w czasopiśmie The New England Journal of Medicine.

reklama

AstraZeneca otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego

AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna w Polsce, dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Polski rynek jest kluczowy dla AstraZeneca w obszarze R&D. Chcemy jeszcze bardziej związać się z polskim ekosystemem innowacji i uczestniczyć, wraz z innymi partnerami i stroną publiczną, w tworzeniu wartości dodanej dla Polski i polskiej gospodarki w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że status Centrum Badawczo-Rozwojowego wesprze nasze działania i pozwoli osiągnąć znakomite rezultaty przede wszystkim z perspektywy pacjentów – mówi Alina Pszczółkowska, Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Czy Polacy są zadowoleni z opieki zdrowotnej?

Jeszcze przed okresem przypadającym na szczyt kryzysu związanego z SARS-CoV-2 jedynie 38% polskich pacjentów wyraziło zadowolenie z systemu opieki zdrowotnej – wynika z najnowszego raportu STADA Health Report 2020. Stawia to Polskę na trzeciej od końca pozycji pośród wszystkich 12 ankietowanych krajów. Przy średniej europejskiej wynoszącej 74%, mniej zadowoleni ze swojej służby zdrowia okazali się tylko Serbowie i Rosjanie. 

Rozpoczęcie mammografii od 40. r.ż. zmniejsza ryzyko zgonu

Jedną z kontrowersji dotyczącą mammografii jako badania przesiewowego jest wiek, w którym należy ją rozpocząć. Większość rekomendacji zaleca jej wykonywanie od 50. r.ż. Najnowsze prospektywne badanie z randomizacją opublikowane w Lancet Oncology wykazało, że coroczna mammografia wykonywana pomiędzy 40. a 49. r.ż. zmniejsza o 25% umieralność z powodu raka piersi w ciągu pierwszych dziesięciu lat obserwacji.

Nowy prezes zarządu firmy Merck

Firma naukowo-technologiczna Merck, działająca w obszarach healthcare, life science oraz zaawansowanych materiałów i technologii, ma nowego prezesa zarządu. Od 1 września br. spółką w Polsce kieruje Phil Krzyzek, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora generalnego Działu Biopharma. Phil Krzyzek ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, zarówno w zakresie łańcucha dystrybucji, jak również w ramach programów bezpośredniego wsparcia pacjentów – w dużych spółkach o ugruntowanej pozycji, a także w startupach.

Magleq B6 MAX + D3

Suplement diety

Skład: magnez (cytrynain magnezu), substancje wypełniające: celuloza, hydroksypropylometyloceluloza, witamina D (cholekalcyerol), substancje przeciwzbrylujące: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), otoczka: substancja glazurująca: hyroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca: polidekstroza, nośnik glikol polietylenowy, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylująca: talk.

Immunozin C

Suplement diety

Skład: ekstrakt z owoców czarnego bzu standaryzowany na 13% zawartość antycyjanów, witamina C (kwas L-askorbinowy), cynk (glukonian cynku), ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej standaryzowany na zawartość 40% polifenoli, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja przeciwzbyrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, otoczka hydroksypropylometyloceluloza, polidekstroza, dwutlenek tytanu, talk, kwasy tłuszczowe (dotyczy kwasu stearynowego i miglyolu), żołty tlenek żelaza, maltodekstryna, błękit brylantowy FCF.

reklama
Lek w Polsce - czasopismo

ISSN: 1231-028X

IC: 63.85 pkt

Edukacja: 5 pkt

reklama
Producenci informują
więcej »
reklama
reklama

Na skróty

Informacje

 

Copyright © Medyk sp. z o.o

Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK