twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Zastosowanie nebulizacji w infekcjach dróg oddechowych

Nebulizacja to metoda, która polega na dostarczeniu dawki leku poprzez inhalację aerozolu wytwarzanego z roztworu lub zawiesiny leku przez nebulizator. W czasie wdechu aerozol zawierający cząsteczki substancji leczniczej dostaje się bezpośrednio do dróg oddechowych. Nebulizację wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób oraz profilaktycznie roztworami soli morskiej. W aptekach dostępne są preparaty soli morskiej o stężeniu izotonicznym i hipertonicznym.

Roztwór hipertoniczny ma wyższe stężenie niż osocze krwi. Pomaga nawilżać drogi oddechowe i rozrzedzać zalegający śluz w płucach. Nawilżenie błony śluzowej zmniejsza liczbę infekcji dróg oddechowych.
Nebulizację zaleca się dla niemowląt i małych dzieci. Umożliwia ona w łatwy, szybki oraz nieinwazyjny sposób podanie leku bezpośrednio do miejsca działania. Zaleca się ją również osobom, u których inne metody podania leku sprawiają problemy lub są niemożliwe (osoby nieprzytomne). Nebulizacja znalazła zastosowanie w leczeniu chorób górnych oraz dolnych dróg oddechowych: infekcji, astmie, POChP czy trudnościach w oddychaniu.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK