twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Zdrowie zaczyna się od jelit

Organizm człowieka to złożony mechanizm. Dużą rolę w jego prawidłowym funkcjonowaniu odgrywają jelita. Prawidłowe funkcjonowanie jelit uzależnione jest między innymi od obecności błonnika pokarmowego. Wpływa on pozytywnie na perystaltykę, zapobiega zaparciom i pomaga we wzroście naturalnej mikroflory jelitowej. Cennymi źródłami błonnika pokarmowego są: plantago ovata i linum usitatissimum.

Poza funkcją trawienną jelita odgrywają również ważną rolę w pozbywaniu się niepotrzebnych resztek pokarmowych z organizmu. Odpowiada za to funkcja motoryczna jelit i związane z nią skurcze mięśniówki gładkiej. Jednakże i w tego rodzaju działalności niezbędna jest jelitom obecność odpowiedniej mikroflory jelitowej, a także substancji pozytywnie wpływających na mechanizmy przesuwania treści pokarmowwe.

Do niezwykle ważnych, a wydaje się, że zbyt rzadko podkreślanych funkcji jelit należy również udział w prawidłowym przebiegu procesów odpornościowych. Wart podkreślenia jest fakt, że 70% komórek odpowiedzialnych za produkcję IGa znajduje się właśnie w jelitach. Co więcej – liczne badania dowodzą, że istnieje silna zależność między poprawnością funkcjonowania układu immunologicznego a składem jakościowym i ilościowym mikroflory jelitowej. Jak zatem widać, jelita to złożony mechanizm; dbanie o ich prawidłowe funkcjonowanie powinno być dla nas priorytetem.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK