2023-01-17 Aktualności

Firma MSD Polska została wyróżniona nagrodą „Wektor 2022”, przyznawaną przez Pracodawców RP liderom innowacji, którzy zmieniają oblicze polskiej gospodarki i sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości. Kapituła konkursu doceniła niezwykle istotne osiągnięcia badawczo-rozwojowe firmy oraz przyczynianie się do opracowywania nowoczesnych terapii. MSD działa na polskim rynku już od ponad 30 lat. Jest jednym z trzech największych podmiotów prowadzących badania kliniczne w Polsce.

 

Jestem niezwykle dumny, że jako firma zostaliśmy docenieni za naszą działalność oraz wkład w rozwój polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Polska jest dla MSD bardzo ważnym krajem, rocznie prowadzimy ponad 130 badań klinicznych w całym kraju i współpracujemy z ponad 400 ośrodkami naukowymi. W ciągu ostatnich 15 lat przeznaczyliśmy w Polsce na badania i rozwój oraz podatki łączną kwotę ponad 2,5 mld zł. Ta nagroda jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich naszych pracowników w 4 dywizjach MSD Polska oraz naszego zaangażowania w poprawę zdrowia mieszkańców Polski – powiedział Dimitri Gitas, Dyrektor Zarządzający MSD Polska.

Firma realizuje innowacyjne projekty rozwojowe m.in. poprzez działania w ramach Warsaw Health Innovation Hub, będąc partnerem wspólnego projektu Agencji Badań Medycznych i wiodących podmiotów z sektora medycyny, farmacji oraz biotechnologii. Od ponad 12 lat w Warszawie działa  Centrum Zarządzania Danymi firmy MSD Polska – jeden z sześciu tego typu ośrodków na świecie. Jest to jednocześnie drugie największe centrum zarządzające danymi z globalnych badań klinicznych MSD oraz danymi z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

 

 

Copyright © Medyk sp. z o.o