2024-01-18 Aktualności
W strukturze Pracodawców RP rusza nowy departament reprezentujący podmioty na rynku aptecznym. To odpowiedź organizacji na potrzeby przedsiębiorców funkcjonujących w specyficznej, regulowanej branży, dla której koniecznym do rozwoju warunkiem jest bezpieczne otoczenie prawne.
–  Pracodawcy RP są obecni wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy istotne z perspektywy biznesu. Specyfika rynku aptecznego wymaga indywidualnego podejścia do problemów, wyzwań i postulatów przedsiębiorców. Dlatego też zdecydowaliśmy o utworzeniu odrębnej struktury w organizacji, która w całości będzie skupiona na reprezentowaniu branży w dialogu z ustawodawcą i stroną publiczną. Departament Rynku Aptecznego ma przed sobą także wiele innych zadań mających na celu wzmacnianie dobrego wizerunku przedsiębiorców aptecznych w oczach decydentów i opinii publicznej – podkreśla Rafał Dutkiewicz, prezes Zarządu Pracodawców RP.
Na czele nowego departamentu stanęła Edyta Janczewska-Zreda, specjalistka ds. komunikacji, doświadczona w realizacji projektów komunikacyjnych dla podmiotów z branży farmaceutycznej i administracji publicznej. Do końca ubiegłego roku pełniła funkcję dyrektora biura Głównego Inspektora Farmaceutycznego i rzecznika prasowego GIF.
Mam nadzieję, że powołanie tego pionu w Pracodawcach RP otworzy nowy rozdział w dialogu przedsiębiorców aptecznych ze wszystkimi interesariuszami w systemie ochrony zdrowia. Chcemy stworzyć platformę dyskusji o rozwiązaniach mających na celu zoptymalizowanie funkcjonowania branży aptecznej. Naszą ambicją jest być aktywnym i sprawczym partnerem w rozmowach na rzecz rozwoju usług na rynku farmaceutycznym – mówi Edyta Janczewska-Zreda.

Copyright © Medyk sp. z o.o