twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Gedeon Richter i Inovio wspierają badania nad szczepionką na COVID-19

Koncern farmaceutyczny Gedeon Richter zawarł umowę z amerykańską spółką Inovio, której celem jest wsparcie produkcji, na dużą skalę, badanej szczepionki DNA INO-4800 na wirusa COVID-19. Szcze­pionka ta znajduje się obecnie w pierwszej fazie badań klinicznych w USA. Jej II i III faza rozpocznie się latem bieżącego roku.

Gedeon Richter i Inovio współpracują od 2014 r. Spółka Inovio rozpoczęła komercyjną produkcję bakteryjnego DNA w Richter-Helm Biologics, spółki joint venture Gedeon Richter, na potrzeby własnej platformy leków DNA z wykorzystaniem technologii produkcji opracowanej przez VGXI Inc. Spółka Inovio zainicjowała utworzenie globalnej koalicji współpracowników, partnerów i fundatorów, która ma jeden cel: szybki rozwój szczepionki INO-4800.

Umowa ta pozycjonuje spółkę Gedeon Richter jako doświadczonego, niezawodnego partnera w rozwoju mikrobiologii i producenta biofarmaceutyków. Jest też dowodem na konsekwentne zaanga­żo­wanie firmy Gedeon Richter w umacnianie rynkowej pozycji grupy w obszarze biofarma­ceutyków – podkreślił dr Erik Bogsch, z-ca dyr. ds. biotechnologii, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego i Produkcji Gedeon Richter.

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK