twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

System ciągłego monitorowania glukozy

Dystrybucja w Polsce

Firma Ascensia Diabetes Care rozpoczęła w Polsce dystrybucję Eversense® XL, pierwszego i jedynego na świecie systemu ciągłego monitorowania glukozy (CGM), obejmującego długoterminowo działający sensor. System zapewnia ciągłość monitorowania glukozy w okresie do 180 dni za pomocą jednego sensora. Został zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe było dopasowanie go do stylu życia każdej osoby chorej na cukrzycę.

Lekarz dokonuje implantacji, uwalniając pacjentów od konieczności samodzielnej wymiany sensora co 7 do 14 dni. Zdejmowalny transmiter zapewnia dyskrecję i wy­godę użytkowania. Po przymocowaniu do skóry daje on dodatkowe zabezpie­czenie w postaci alarmów wibracyjnych, informując użytkownika o hipo- lub hiperglikemii. Dokładność systemu w okresie 180 dni użytkowania sensora wyrażona wartoś­cią MARD wynosi 9,4%. Aplikacja mobilna Eversense® pozwala na bieżące monitoro­wanie poziomu glukozy i kontrolowanie cukrzycy poprzez podgląd danych na ekranie urządzenia mobilnego. Umoż­liwia również udostępnienie danych historycznych za pośrednictwem systemu zarządzania danymi (DMS) lekarzowi prowadzącemu. Dzięki dołączonej aplikacji dla opiekunów Eversense® NOW, dodat­kowo nawet pięć innych osób może zdalnie przeglądać odczyty i alarmy użyt­kow­nika w czasie rzeczywistym.

W wyniku zawarcia umowy z Senseonics, 1 lutego 2021 r. Ascensia Diabetes Care przejmuje wyłączną sprzedaż i dystrybucję produktów Eversense® w Polsce. Eversense® XL to pierwszy system CGM wprowadzony na polski rynek przez Ascensia.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK