2021-06-02 Aktualności

Ogólnopolska kampania edukacyjna Doradzam odpowiedzialnie

Webinarium „Poradnictwo oparte o Evidence Based Medicine” 16 czerwca 2021 r.

Ogólnopolska kampania edukacyjna Doradzam odpowiedzialnie powstała, by dostarczyć farmaceutom wiedzy i narzędzi do odpowiedzialnego pełnienia swojej roli. Od 16 kwietnia 2021 r. obowiązuje Ustawa o zawodzie farmaceuty, która wprowadzila wiele zmian w sposobie funkcjonowania rynku aptecznego. To, co się zmienia, to przede wszystkim rosnąca odpowiedzialnością farmaceuty podczas pracy za pierwszym stołem. Organizatorzy kampanii przygotowali szereg aktywności, które służą edukacji środowiska oraz wsparciu w tym szczególnym okresie, jakim jest wejście w życie Ustawy o zawodzie farmaceuty. Wśród planowanych działań są webinaria, e-book oraz aktywność w mediach społecznościowych.

W ramach kampanii Doradzam odpowiedzialnie przygotowane zostały dwa webinaria, podczas których prelegenci wyjaśnią kluczowe zagadnienia, takie jak:

• Odpowiedzialność prawna a Ustawa o zawodzie farmaceuty

• Poradnictwo oparte o Evidence Based Medicine

Pierwsze spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2021 r., które poprowadziła Monika Bartwicka, prawnik specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym. Na stronie Kampanii www.doradzamodpowiedzialnie.pl jest dostępne krótkie nagranie z webinarium, zawierające podsumowanie spotkania.

Drugie webinarium „Poradnictwo oparte o Evidence Based Medicine” odbędzie się 16 czerwca 2021 r., a poprowadzi je mgr farm. Konrad Tuszyński – Dyrektor ds. Naukowych 3PG.

Miesięcznik "Lek w Polsce" jest patronem medialnym kampanii.

Copyright © Medyk sp. z o.o