2021-07-14 Aktualności

Choroby neurologiczne to grupa schorzeń, w których czas postawienia właściwej diagnozy i włączenia skutecznego leczenia ma kluczowe znaczenie dla jakości życia pacjenta. Wiele chorób neurologicznych, zwłaszcza tych rzadkich, ma niespecyficzne objawy, co znacznie wydłuża czas diagnozowania. NEUROzmobilizowani to kampania edukacyjna, która ma na celu zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat chorób neurologicznych oraz wspieranie pacjentów i ich bliskich. Kampania będzie dotyczyć stwardnienia rozsianego (SM), rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) i chorób ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia (NMOSD / choroba Devica).

Strona internetowa i profil kampanii NEUROzmobilizowani to miejsca, gdzie pacjenci znajdą kompendium wiedzy na temat objawów, diagnostyki i leczenia chorób neurologicznych. W ramach kampanii NEUROzmobilizowani pokazane zostaną historie pacjentów z SM i SMA, które są dowodem, że z tymi chorobami można normalnie funkcjonować. Na najważniejsze pytania z zakresu tych chorób odpowiedzą wybitni specjaliści neurolodzy.

 Kampania NEUROzmobilizowani będzie prowadzona na stronie internetowej www.neurozmobilizowani.pl, dedykowanym profilu na Facebook’u oraz w mediach tradycyjnych i internetowych. Na stronie internetowej odbiorcy znajdą się informacje na temat SM i SMA oraz choroby Devica, dotyczące ich przyczyn, objawów, metod leczenia oraz wsparcia organizacji pacjentów.

Kampania NEUROzmobilizowani powstała, aby zjednoczyć siły w działaniach edukacyjnych i dostarczyć pacjentom oraz ich bliskim wartościowe źródło wiedzy i odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania. Jest organizatorem jest firma Roche Polska, która zaprosi do kampanii partnerów: organizacje pacjentów i towarzystwa naukowe, które działają w obszarze chorób neurologicznych, bo ich głos jest kluczowy w docieraniu do pacjentów. 

Copyright © Medyk sp. z o.o