twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Miód pszczeli w pielęgnacji skóry

W ostatnich latach coraz chętniej sięgamy po produkty pochodzenia naturalnego, a tendencja ta nie dotyczy wyłącznie produktów spożywczych. Również rynek naturalnych produktów kosmetycznych oraz pielęgnacyjnych zyskał na popularności. Niewątpliwie jest to korzystna zmiana. Szczególnie wartym uwagi produktem naturalnym jest miód pszczeli. To produkt wytwarzany przez pszczoły miodne z nektaru kwiatowego oraz wydzielin tych owadów. Jego prozdrowotne właściwości, wynikające z zawartości wielu substancji aktywnych, znane były już w czasach starożytnych. Do najważniejszych właściwości miodu należy zaliczyć działanie: przeciwdrobnoustrojowe, nawilżające, przeciwzapalne oraz wspomagające gojenie się ran. Poniższy artykuł ma na celu krótkie zaprezentowanie wymienionych wyżej właściwości w kontekście pielęgnacji skóry.

Zgodnie z Międzynarodową Nomenklaturą Składników Kosmetycznych (INCI) miód określany jest jako środek zmiękczający, nawilżający oraz utrzymujący wilgoć. Właściwości te stanowią podstawę do opracowania wielu produktów kosmetycznych. Dostępne na rynku kosmetyki na bazie miodu obejmują przede wszystkim: maści i balsamy do ust, kremy nawilżające, balsamy przeciwsłoneczne oraz lotiony.
Efekt nawilżający wynika z synergistycznego działania sacharydów, aminokwasów oraz kwasów organicznych, które wspomagają utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Ponadto wysokie ciśnienie osmotyczne oraz duża lepkość miodu pszczelego pozwala zaklasyfikować go do grupy humektantów, czyli substancji wykazujących właściwości higroskopijne.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK