twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Leczenie hemoroidów

Hemoroidy rozwijają się, gdy dochodzi do zmiany drenażu żylnego odbytu, powodując rozszerzenie splotu żylnego i tkanki łącznej. Leczenie pierwszego rzutu hemoroidów obejmuje dietę bogatą w błonnik (25 do 35 g dziennie), zwiększone spożycie wody, kąpiele w ciepłej wodzie (nasiadówki) i zmiękczacze stolca. Istnieje wiele dostępnych bez recepty leków na hemoroidy. Mogą one przynieść tymczasową ulgę. Należą do nich środki ściągające (oczar wirginijski), środki ochronne (tlenek cynku), leki zmniejszające przekrwienie i środki znieczulające miejscowo. Preparaty zawierające bioflawonoidy (np. diosmina, hesperydyna, rutozydy) są powszechnie stosowane w celu złagodzenia objawów hemoroidów i uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Przyczyny żylaków odbytu są różne i niezależne od wieku. Najczęstszą przyczyną jest siedzący tryb życia oraz zbyt mała ilość ruchu. Na hemoroidy często zapadają pracownicy biur, zawodowi kierowcy, ale również kolarze czy osoby jeżdżące konno. Sytuacja związana z trwającą od marca 2020 r. pandemią koronawirusa spowodowała przejście wielu osób na pracę zdalną, która często polega na przebywaniu przez dłuższy czas w pozycji siedzącej przed komputerem. Wprowadzone ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 skutkowały zamknięciem klubów sportowych, siłowni czy basenów. Wiąże się to z brakiem możliwości aktywnego spędzania czasu oraz uprawiania sportu.

Częstą przyczyną występowania hemoroidów jest zła dieta, zbyt mała podaż płynów oraz niewystarczająca ilość błonnika. Prowadzi to do powstawania zaparć, które skutkują nadmiernym rozciąganiem błony śluzowej odbytu.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK