twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Doradzam odpowiedzialnie

Ogólnopolska kampania edukacyjna dla farmaceutów

Ogólnopolska kampania edukacyjna Doradzam odpowiedzialnie powstała, by dostarczyć farmaceutom wiedzy i narzędzi do odpowiedzialnego pełnienia swojej roli, pomagając pacjentom. Wchodząca w życie 16 kwietnia 2021 r. Ustawa o zawodzie farmaceuty wprowadza wiele zmian w sposobie funkcjonowania rynku aptecznego. To, co się zmienia, to przede wszystkim rosnąca odpowiedzialnością farmaceuty podczas pracy za pierwszym stołem. Od momentu wejścia w życie Ustawy o zawodzie farmaceuty to kierownik apteki będzie decydował o asortymencie, a każdy farmaceuta będzie niezależny w rekomendowaniu wybranych produktów pacjentom. Co więcej, właściciel apteki nie będzie mógł narzucić polecania konkretnych preparatów, gdyż ostateczna decyzja, co zarekomendować, będzie po stronie farmaceuty. Taki stan rzeczy sprawia, że farmaceuci będą potrzebowali rzetelnych i aktualnych źródeł wiedzy.

Kampania Doradzam odpowiedzialnie powstała, aby dostarczyć farmaceutom wiedzy i narzędzi do odpowiedzialnego pełnienia swojej roli. W tym celu organizatorzy przygotowali szereg aktywności, które służą edukacji środowiska oraz wsparciu w tym szczególnym okresie, jakim jest wejście w życie Ustawy o zawodzie farmaceuty. Wśród planowanych działań są webinaria, e-book oraz aktywność w mediach społecznościowych.

 

Webinaria dla farmaceutów

W ramach kampanii Doradzam odpowiedzialnie przygotowane zostały trzy webinaria, podczas których prelegenci wyjaśnią kluczowe zagadnienia, jak:

  • Odpowiedzialność prawna a Ustawa o zawodzie farmaceuty
  • Poradnictwo oparte o Evidence Based Medicine
  • Sprzedaż czy poradnictwo?

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 29.04.2021 r., a poprowadzi je Monika Bartwicka, prawnik specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym.

Kampania Doradzam odpowiedzialnie jest prowadzona w sieci. Udział w webinariach jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie www.doradzamodpowiedzialnie.pl.
Pomysłodawcą kampanii Doradzam odpowiedzialnie jest firma 3PG (Pharmaceutical Publishing & Promotion Group), będąca operatorem największego edukacyjnego portalu dla farmaceutów (www.opieka.farm) oraz właścicielem Wydawnictwa Farmaceutycznego (www.wydawnictwo.farm), które jest Partnerem merytorycznym kampanii. Miesięcznik „Lek w Polsce” jest patronem medialnym kampanii.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK