2021-06-21 Aktualności

16 czerwca br. stanowisko Dyrektor Generalnej Novo Nordisk Pharma sp. z o.o. objęła Magdalena Paradzińska. Na tym stanowisku zastąpiła Katarzynę Kacperską, która została mianowana Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations w Novo Nordisk w Zurychu w Szwajcarii. Magdalena Paradzińska związana jest z Novo Nordisk od 19 lat i zajmowała w tym czasie wiele istotnych dla firmy stanowisk.

Na początku pracowała nad projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 r. objęła stanowisko Dyrektora Marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria. W 2007 r. przeniosła się do Regionu Europy Wschodniej, z siedzibą w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie strategii marketingowych w obszarze diabetologii w całym regionie. Od 2014 r. pełniła funkcję Dyrektora Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej. Jej działania w tym czasie były kluczowe dla poprawy dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii w obszarach cukrzycy i hemofilii. Od kwietnia 2020 r., pełniąc obowiązki Starszego Dyrektora Działu Otyłości w Polsce z powodzeniem zbudowała Dział Otyłości i wraz z Zespołem opracowała długoterminową strategię rozwoju i zaangażowania Novo Nordisk w obszar otyłości w Polsce.

Moją rolą będzie kontynuacja, we współpracy z Zespołem Zarządzającym, strategii Novo Nordisk Polska i wzmacnianie pozycji lidera, poprzez poprawę efektów leczenia i jakości życia polskich pacjentów chorujących na cukrzycę, otyłość oraz hemofilię. Będzie to możliwe dzięki bardzo dobremu portfolio nowoczesnych i bezpiecznych metod leczenia, które mamy dostępne w Polsce, zaangażowaniu w obecne, a także nowe projekty edukacyjne oraz rozwojowi organizacji i dalszym inwestycjom m.in. w centrum badań klinicznych, które jest drugim (po USA) co do wielkości, centrum firmy na świecie – podkreśla Magdalena Paradzińska. 

Copyright © Medyk sp. z o.o