2022-08-26 Aktualności

W ostatnich latach wprowadzono wiele rozwiązań systemowych, które mogą znacząco uprościć proces realizacji szczepień, a w efekcie podnieść poziom wyszczepialności przeciw ważnym chorobom zakaźnym. Jedną z kluczowych zmian było zaangażowanie farmaceutów w akcje szczepień przeciwko COVID-19 i grypie. Przyszła pora, aby docenić aptekarzy za ich pracę w sezonie 2021/2022. Rusza konkurs „ReFarmatorzy 2021/2022”, który ma wyróżnić najbardziej zaangażowanych farmaceutów szczepiących przeciwko COVID-19, grypie oraz wykonujących usługę przeglądów lekowych. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 września.Przedmiotem konkursu jest wyłonienie liderów wśród farmaceutów, którzy w swojej pracy angażowali się w rozwój polskiego sektora farmaceutycznego i zaszczepili największą liczbę osób przeciwko COVID-19 i grypie oraz zrealizowali najwięcej przeglądów lekowych. Udział farmaceutów w konkursie ma charakter wyłącznie indywidualny. Organizatorem konkursu jest Związek Zawodowy Pracowników Farmacji we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy. 

 

Kto zostanie nagrodzony?

Uczestnicy konkursu, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.opzg.pl i www.zzpf.org.pl oraz wykażą największą liczbę wykonanych szczepień przeciwko COVID-19, grypie lub przeglądów lekowych z sezonu 2021/2022 zawalczą o jedno z trzech przewidzianych wyróżnień w danej kategorii. Konkurs dotyczy działań i aktywności już zrealizowanych do dnia jego ogłoszenia. Można zgłosić się do wskazanych 3 kategorii:

  • Lider Szczepień Przeciwko COVID-19 – dla farmaceuty, który do dnia ogłoszenia konkursu zrealizował najwięcej szczepień przeciw COVID-19 w aptece;
  • Lider Szczepień Przeciwko Grypie – dla farmaceuty, który do dnia ogłoszenia konkursu zrealizował najwięcej szczepień przeciw grypie w aptece;
  • Lider Usługi Farmaceutycznej Przeglądów Lekowych – dla farmaceuty, który od 1 czerwca 2021 r. do dnia ogłoszenia konkursu przeprowadził największą liczbę przeglądów lekowych.

 

Doceńmy farmaceutów!

Powinniśmy dążyć do maksymalnego skrócenia ścieżki pacjenta w kontekście dostępu do szczepień, rola farmaceutów w tym zakresie okazała się niezwykle znacząca i skuteczna, patrząc na miniony sezon. Chcemy docenić wkład farmaceutów w dbanie o stan zdrowia Polaków. Zapraszamy wszystkich chcących pochwalić się swoim zaangażowaniem do udziału w konkursie „ReFarmatorzy 2021/2022”! - powiedział dr n. farm. Piotr Merks, Przewodniczący ZZPF.

Nagrodzeni w Konkursie zostaną wyłonieni podczas uroczystej Gali już 15 września 2022 r., która odbędzie się w Auli im. Roberta Schumana na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas Gali organizatorzy wręczą również specjalne wyróżnienia dla osób, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem we wdrożeniu zmian systemowych w minionym sezonie. Otrzymają one tytuł „ReFarmatora” sezonu 2021/2022.

Copyright © Medyk sp. z o.o