2022-09-16 Aktualności

Zdrowie publiczne musiało w ciągu ostatnich lat zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. W tym roku dodatkowo możemy spodziewać się szczególnie wysokiego odsetku współwystępowania zachorowań na COVID-19 oraz grypę, tzw. twindemii, która występowała m.in. w Australii czy Wielkiej Brytanii. Jednym z rozwiązań na zaistniałą sytuację okazało się zaangażowanie farmaceutów w akcje szczepień, już w sezonie 2021/2022. 15 września odbyła się gala „Bo pacjent jest najważniejszy – Gala ReFarmatorzy 2021/2022”, w ramach której nagrodzono farmaceutów najbardziej zaangażowanych w szczepienia przeciw COVID-19, grypie oraz przeglądy lekowe.

 

W związku z działaniami prowadzonymi przez aptekarzy w sezonie szczepiennym 2021/2022 Związek Zawodowy Pracowników Farmacji we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy zorganizował konkurs, który miał uhonorować farmaceutów najbardziej zaangażowanych w rozwój polskiego sektora farmaceutycznego. W trakcie Gali ReFarmatorzy 2021/2022 nagrodzono po 3 farmaceutów w każdej z 3 kategorii:

  • Lider Szczepień Przeciwko COVID-19 – dla farmaceuty, który do dnia ogłoszenia konkursu zrealizował najwięcej szczepień przeciw COVID-19 w aptece;
  • Lider Szczepień Przeciwko Grypie – dla farmaceuty, który do dnia ogłoszenia konkursu zrealizował najwięcej szczepień przeciw grypie w aptece;
  • Lider Usługi Farmaceutycznej Przeglądów Lekowych – dla farmaceuty, który od 1 czerwca 2021 r. do dnia ogłoszenia konkursu przeprowadził największą liczbę przeglądów lekowych.

Naszymi działaniami powinniśmy dążyć do maksymalnego skrócenia ścieżki pacjenta. Farmaceuci okazują się w tym procesie kluczowi, co mogliśmy z resztą zaobserwować w minionym sezonie szczepień. Dzisiejszą galą chcieliśmy docenić ich zaangażowanie w dbanie o stan zdrowia Polaków i pokazać wszystkim, jak dużo może zdziałać sektor farmaceutyczny w Polsce. Mamy nadzieję, że w tym sezonie uda się farmaceutom pobić zeszłoroczne wyniki i wyszczepić jak największą ilość Polaków – podkreśla dr n. farm. Piotr Merks, przewodniczący ZZPF.

 

Podczas Gali wręczono również specjalne wyróżnienia – tytuł ReFarmatora 2021/2022 dla osób, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem we wdrażanie zmian systemowych w minionym sezonie na rzecz farmaceutów. Nagrodę otrzymali: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Główny Inspektor Farmaceutyczny Ewa Krajewska, dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska oraz prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia.

Copyright © Medyk sp. z o.o