twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Ferrer wyłącznym dystrybutorem leku Remodulin ®

Dla chorych na tętnicze nadciśnienie płucne

Hiszpańska spółka farmaceutyczna Ferrer otwiera w Salzburgu (Austria) nowe centrum dystrybucji preparatu do infuzji Remodulin® (treprostynil). Celem działań ośrodka jest również zaoferowanie dodatkowych korzyści w obszarze leczenia tętniczego nadciśnienia płucnego punktom służby zdrowia w Austrii, Polsce i Czechach. Treprostynil jest stabilnym, długo działającym analogiem prostacykliny, przeznaczonym do ciągłego podawania podskórnego. Poprawia stan kliniczny, klasę czynnościową, wydolność wysiłkową i jakość życia pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym. Jest lekiem przeznaczonym do stosowania szpitalnego.

Od 2000 r., we współpracy ze spółką biotechnologiczną United Therapeutics, Ferrer działa na rzecz propagowania wiedzy i badań nad tętniczym nadciśnieniem płucnym, oferując innowacyjne rozwiązania w zakresie leczenia pacjentów we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii i w krajach Beneluksu. W 2017 r. spółka Ferrer otrzymała pozwolenie na dopuszczenie leku do obrotu we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Rok później zatwierdzono jej status jako podmiotu udostępniającego partie leku dla wszystkich państw Unii, a w 2019 r. Ferrer otrzymał uprawnienia centrum kontroli jakości partii leków w UE. Od 1999 r. leczeniu Remodulinem® poddano ponad 25 tys. pacjentów z 30 krajów.

Tętnicze nadciśnienie płucne jest chorobą przewlekłą o poważnych następstwach, wiąże się m.in. z pogorszeniem jakości życia. Choroba należy do grupy ponad 7 tys. schorzeń występujących rzadko i bardzo rzadko.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK