twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Zastosowanie preparatów zawierających kompleks srebra TIAB w profilaktyce oraz leczeniu zakażeń w ginekologii

W ostatnich latach problem zakażeń bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych stał się niezwykle istotnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Coraz częściej stwierdza się niewystarczającą skuteczność dotychczas stosowanych substancji przeciwdrobnoustrojowych, co prowadzi do częstych nawrotów infekcji oraz poważnych komplikacji. Związki srebra od lat są powszechnie wykorzystywane w medycynie ze względu na jego silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe.
Są one najczęściej wykorzystywane w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń czy odleżyn. Jednak wyniki badań z ostatnich lat wskazują, że srebro w formie nanocząstek może być również istotnym elementem zarówno profilaktyki, jak i leczenia przeciwdrobnoustrojowego w ginekologii.
Mechanizm działania jonów srebra jest złożony. Hamują one wiele istotnych procesów metabolicznych w komórce bakteryjnej, zaburzają transport jonów, ograniczają podziały komórkowe, uszkadzają błonę komórkową oraz DNA drobnoustrojów, powodując denaturację i uniemożliwiając ich namnażanie się w tkankach. Efekt ten jest zależny od stężenia aktywnych jonów tego pierwiastka (Ag+), jednak w wyniku działania światła, temperatury, związków nieorganicznych i organicznych, srebro jonowe Ag+ szybko traci swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, powracając do formy metalicznej.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK