twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Światowy Dzień Schizofrenii

Nowa strona internetowa dla pacjentów i lekarzy

Światowy Dzień Schizofrenii przypada co roku 24 maja. Koncern Gedeon Richter wraz ze swoim zachodnioeuropejskim partnerem, spółką Recordati, uruchomił właśnie schizophrenia.life – stronę internetową w języku angielskim, poświęconą potrzebom pacjentów, opiekunów i pracowników służby zdrowia. Na tej stronie pacjenci i ich najbliżsi szybko i sprawnie odnajdą przydatne artykuły na temat schizofrenii. Dla pracowników służby zdrowia prezentowane są najnowsze informacje medyczne o schizofrenii i metodach jej leczenia.

Poprzez stronę schizophrenia.life Gedeon Richter wypełnia cele, o których przypomina Światowy Dzień Schizofrenii – zwiększa świadomość choroby i walczy z towarzyszącymi jej mitami. W ciągu ostatnich dwóch dekad specjaliści Gedeon Richter pracowali nad nowymi rozwiązaniami terapeutycznymi. Wynikiem tej pracy jest kariprazyna – organiczny związek chemiczny stosowany jako lek przeciwpsychotyczny, który już zmienił życie wielu pacjentów.

 

Mity i fakty o schizofrenii

MIT: Schizofrenia występuje rzadko.

FAKT: Schizofrenia dotyka mniej więcej jedną na sto osób. Na schizofrenię można zachorować w każdym wieku. Zazwyczaj pojawia się w młodości (między 15. a 30. r.ż.), ale nie jest to reguła.

2. MIT: Schizofrenia to nic innego jak rozdwojenie jaźni.

FAKT: Grecki wyraz „schizofrenia” oznacza dosłownie „rozdwojenie umysłu”. Niezależnie od tego, co pokazują filmy sensacyjne, schizofrenia polega na oddzieleniu umysłu od rzeczywistości. Osoby cierpiące na schizofrenię miewają halucynacje – widzą bądź słyszą coś, co w rzeczywistości nie istnieje. Często wierzą swym własnym fałszywym przekonaniom i błędnym osądom (zwanym urojeniami) pomimo dowodów na ich nieprawdziwość. Kolokwialne wyrażenie „rozdwojenie jaźni” odnosi się do zaburzenia dysocjacyjnego tożsamości, które polega na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednego człowieka. Jest to zaburzenie powszechnie mylone ze schizofrenią. 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK