twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Empagliflozyna – wyniki badania z udziałem chorych z niewydolnością serca

Pełne wyniki badania III fazy EMPEROR‑Reduced z udziałem osób dorosłych z niewydolnością serca z obniżoną frakcją wyrzutową, z i bez współistniejącej cukrzycy, wykazały, że stosowanie empagliflozyny pozwala istotnie, o 25%, zredukować ryzyko wystąpienia pierwszorzędowego punktu końcowego – zgonu z przyczyn sercowo‑naczyniowych lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca. W badaniu oceniano wpływ dodania empagliflozyny (10 mg) do standardowego leczenia w porównaniu z placebo. Wyniki przedstawiono podczas dorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także opublikowano w czasopiśmie The New England Journal of Medicine.

Niewydolność serca występuje u ponad 60 mln ludzi na całym świecie. Każdego roku ponad milion osób jest hospitalizowanych z jej powodu w USA i w Europie. U osób z niewydolnością serca często występuje duszność i uczucie zmęczenia, co może obniżać jakość ich życia. U osób z niewydolnością serca często występują również zaburzenia czynności nerek, co może mieć istotny, niekorzystny wpływ na rokowanie.

Agencja Żywności i Leków (FDA) w USA rozpoczęła procedurę przyspieszonej oceny empagliflozyny w redukowaniu ryzyka zgonu z przyczyn sercowo‑naczyniowych oraz hospitalizacji z powodu niewydolności serca u osób z niewydolnością serca. Ocena ta dotyczy programu EMPEROR, na który składają się badania EMPEROR‑Reduced i EMPEROR‑Preserved. Badanie EMPEROR‑Preserved ma na celu ocenę wpływu stosowania empagliflozyny na ryzyko zgonu z przyczyn sercowo‑naczyniowych lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca u osób dorosłych z niewydolnością serca i zachowaną frakcją wyrzutową – są to pacjenci, dla których obecnie nie istnieją zarejestrowane opcje leczenia. Wyniki badania EMPEROR‑Preserved zostaną opublikowane najprawdopodobniej w 2021 r.

 

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK