2014-10-03 Aktualności

TARGI WIHE

8-10 października, Warszawa, Centrum EXPO XXI

Przegląd oferty producentów, liczne konferencje tematyczne oraz autorytety medycyny w roli gości specjalnych – taki wachlarz atrakcji zapewniają organizatorzy Międzynarodowych Targów Medycznych i Farmaceutycznych WIHE, które odbędą się w dniach 8-10 października 2014 roku. W targach potwierdzili udział wystawcy z 14 krajów świata. WIHE to także obszerna baza wiedzy kierowana do lekarzy, farmaceutów oraz zarządców klinik i aptek. Tegoroczny program obejmuje specjalistyczne konferencje poświęcone telemedycynie, radiologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz prelekcje dotyczące zmian w prawie farmaceutycznym i medycznym, a także wykłady poruszające różne aspekty zarządzania placówkami leczniczymi i aptecznymi.

Profesor Philippe Gerson, opiekun Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii oraz ekspert do spraw radiologii w ośrodkach Day Health Care dla chorych na AID, będzie gościem honorowym IV Ogólnopolskich Warsztatów z Okazji Światowego Dnia Radiologii. Konferencja odbędzie się pierwszego dnia targów WIHE (8 października) i adresowana jest do elektoradiologów, fizyków medycznych, lekarzy radiologów i radioterapeutów oraz studentów ostatnich lat studiów.

Również 8 października odbędzie się konferencja, podczas której poruszony zostanie temat telemedycyny i teleopieki w kontekście leczenia osób w wieku senioralnym. Jej organizatorzy – Krajowa Izba Gospodarcza i Izba Gospodarcza Medycyna Polska – postanowili zakończyć spotkanie panelem dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli departamentów Ministerstwa Zdrowia oraz organizacji branżowych. Program konferencji powstał dzięki współpracy z I Kliniką Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.

Drugiego i trzeciego dnia targów, jako część konferencji poświęconej anestezjologii i intensywnej terapii, odbędzie się tegoroczna nowość, czyli  Akademia Edukacyjna WIHE. Warsztat „Trudne drogi oddechowe” poprowadzi prof. dr hab. n. med. Tomasz Gaszyński (część warsztatowa odbędzie się dzięki współpracy z firmą Biameditek).

Zmiany regulacyjne, nowelizacja Ustawy Refundacyjnej, konieczność efektywnego planowania wydatków, możliwość uzyskania dotacji – te tematy zostaną poruszone z myślą o kadrze zarządzającej w placówkach medycznych i farmaceutycznych. Już pierwszego dnia managerowie zdrowia będą mogli uczestniczyć w dwóch dedykowanych im wydarzeniach – Forum „Optymalizacja kosztów działalności leczniczej” oraz prelekcji „Co zmienia się w trendach preskrypcyjnych w Polsce? Odpowiedź lekarzy na zmiany regulacyjne i postawy pacjentów”, podczas której specjaliści z firmy Sequence przybliżą wyniki analiz ewolucji trendów preskrypcyjnych i zjawiska zmiany klasyfikacji pacjentów do różnych grup refundacyjnych.

Racjonalizacja wydatków na inwestycje w podmiotach leczniczych to temat złożony, ale przede wszystkim – bardzo aktualny, chociażby ze względu na konieczność wyposażania placówek w nowoczesny sprzęt.  Drugiego dnia targów, 9 października, odbędzie się II Targowe Forum poświęcone tej tematyce – do udziału szczególnie zaproszeni są dyrektorzy szpitali i kierownicy działów. Tego samego dnia będą mieli oni również okazję uczestniczyć w konferencji dotyczącej dotacji dla podmiotów leczniczych w latach 2014-2020.

Trzeci dzień targów to przede wszystkim prelekcja „Zarządzanie i marketing w branży farmaceutycznej w świetle znowelizowanych przepisów prawa farmaceutycznego”, podczas której poruszone zostaną m.in. tematy metod promocji aptek oraz budowania wizerunku. Odbędzie się też kolejny wykład firmy Sequence – „Koszyk zakupowy pacjentów w aptekach – zmiany w trakcie funkcjonowania Ustawy Refundacyjnej”. Urozmaiceniem targów WIHE będzie zaplanowany przez Organizatorów konkurs „Przyjazne stoisko”, w którym odwiedzający będą mogli oceniać wystawców pod kątem obsługi, dostępności podczas targów oraz komunikatywności.

Podczas Międzynarodowych Targów Medycznych i Farmaceutycznych WIHE zostaną również zaprezentowane nowości technologiczne dla medycyny i farmacji. Dzięki Instytutowi Onkologii i Hipertermii odwiedzający będą mogli poznać mechanizm działania aparatów do hipertermii miejscowej i całego ciała, mającej znaczny wpływ na leczenie chorób nowotworowych. Polscy naukowcy z KSM Vision zaprezentują natomiast swój najnowszy wynalazek, zgłoszony już do Urzędu Patentowego – urządzenie Inspect 360˚+, będące optycznym systemem kontroli powierzchni i geometrii nakrętek na butelkach farmaceutycznych.

Copyright © Medyk sp. z o.o