twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Najnowsze wytyczne diagnostyczno-terapeutyczne AZS

Komentarz

AZS (atopowe zapalenie skóry) jest przewlekłą dermatozą alergiczną, która każdego roku dotyka coraz większej liczby osób. Zachorowalność w Polsce wynosi 4,7-9,2% wśród dzieci, a wśród osób dorosłych 0,9–1,4% [3]. Co ważne, zauważono wzrost występowania AZS szczególnie w dużych miastach. Choroba ta jest wynikiem złożonych interakcji czynników genetycznych, epigenetycznych, środowiskowych i immunologicznych.
Najnowsze wytyczne podzielone zostały na dwie części – pierwsza zawiera informacje na temat profilaktyki, leczenia miejscowego i fototerapii, druga zaś dotyczy leczenia ogólnego i nowych metod terapeutycznych.
Mnogość i różnorodność problemów, z jakimi muszą mierzyć się pacjenci z AZS sprawiła, że niezbędne jest interdyscyplinarne i holistyczne traktowanie pacjenta, jeśli chodzi o dobór metod leczenia. Oprócz standardowej opieki alergologa i dermatologa konieczne mogą okazać się również konsultacje psychologiczne, endokrynologiczne, neurologiczne czy okulistyczne.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK