twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Sposoby na chrapanie

Chrapanie jest spowodowane przez wibracje powietrza w górnych drogach oddechowych. Może być wywołane spaniem na plecach, co powoduje opadanie języka do tylnej części gardła. Utrudnia to przepływ powietrza i może powodować wibracje. Spanie na boku pozwala na płynniejszy przepływ powietrza. Odpowiednie uniesienie głowy za pomocą specjalnych poduszek pomaga w udrażnianiu dróg oddechowych, zmniejszając lub eliminując chrapanie. Spraye do nosa i gardła zmniejszają stan zapalny w nosie i drogach oddechowych, udrażniając je. Przyklejone do nosa specjalne klipsy powiększają przestrzeń w drogach oddechowych. Może to zwiększyć efektywność oddychania i zmniejszyć lub wyeliminować chrapanie. Wiele olejków eterycznych jest zalecanych w celu leczenia chrapania i poprawy snu.

Osoby, które chrapią, są zmęczone, niewyspane, mają problemy z koncentracją oraz są rozdrażnione. Obniża się ich wydolność fizyczna oraz intelektualna. Na skutek zaburzonego snu oraz związanego z tym zmęczenia osoby chrapiące stają się mniej aktywne fizycznie, unikają spotkań towarzyskich, co przekłada się na ich relacje z rodziną, przyjaciółmi oraz znajomymi. W przypadku kierowców chrapanie może przyczyniać się do wzrostu ryzyka wypadków komunikacyjnych.
Najczęstszymi powikłaniami nieleczonego chrapania są: choroby metaboliczne (nietolerancja glukozy, cukrzyca) oraz układu sercowo-naczyniowego (zawał serca, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca). Bezdech zmniejsza wysycenie tlenem krwi obwodowej (obniżenie saturacji), które objawia się sennością, rozdrażnieniem oraz nerwowością. W przypadku dzieci obserwuje się ich wolniejszy rozwój.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Strona używa pliki cookies, w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności. OK