Działanie: dostarcza niezbędnych dla mocnych kości składników; pomaga zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet, szczególnie w okresie pomenopauzalnym.
Wskazania: dla osób dorosłych.
Skład: 1 tabl. zawiera najwyższą możliwą jednorazowo wchłanialną dawkę wapnia elementarnego – 500 mg (co odpowiada 1315 mg węglanu wapnia) oraz najwyższą dawkę witaminy D3 na rynku w suplementach z wapniem – 880 IU D3, co odpowiada 22 µg witaminy D3.
Działanie: zapewnia poczucie świeżości i suchości wrażliwych okolic pach, pielęgnuje i chroni skórę.
Wskazania: wrażliwa skóra pod pachami.
Skład: lactoserum – składnik bogaty w proteiny mleka; antyperspirant nie zawiera alkoholu etylowego.
Działanie: krem ogranicza nadaktywność gruczołów łojowych, zmniejsza widoczność porów i niedoskonałości skóry, zapewnia efekt mikrozłuszczania, wygładza skórę.
Wskazania: cery mieszana i tłusta ze skłonnością do niedoskonałości, przebarwień i nadmiernego wydzielania sebum.
Działanie: żel łagodzi ból; nie powoduje interakcji z innymi lekami.
Wskazania: ból kręgosłupa, neuralgie różnego pochodzenia, bóle stawów w trakcie zmian zwyrodnieniowych.
Skład: ekstrakt z goździka korzennego.
Stosowanie: miejscowe, kilka razy dziennie.
Opakowanie: 75 g.
Podmiot odpowiedzialny: NES PHARMA
Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nie ustaje w wysiłkach, aby w ramach ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która weszła w życie 1 stycznia 2015 r., umożliwić rodzinom wielodzietnym zakup nierefundowanych leków po niższej cenie. Niestety, przystąpienie do tego programu uniemożliwiają aptekom obowiązujące przepisy. Z apelem o ich nowelizację ZPA PharmaNET zwrócił się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Premier Ewy Kopacz oraz wszystkich posłów i senatorów RP.
W dniach 20-21 marca 2015 r. w warszawskim hotelu Marriott odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń branży farmaceutycznej – IV Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Weźmie w nim udział 650 aptekarzy i 130 firm farmaceutycznych z całego kraju. Główny elementem Kongresu będzie konferencja poruszająca tematy związane z efektywnym prowadzeniem przedsiębiorstwa aptecznego.
Światowy Tydzień Mózgu stanowi pretekst do zgłębienia wiedzy na temat naszego mózgu i możliwych zaburzeń. Dzięki rozwojowi medycyny żyjemy coraz dłużej, ale jednocześnie jesteśmy też bardziej narażeni na choroby i neurodegeneracyjne. „Gwałtownie rośnie grupa osób z chorobami mózgu. Szacuje się, że chorobą mózgu może być dotknięty nawet co trzeci Europejczyk”- mówi Izabela Czarnecka, prezes Fundacji NeuroPozytywni, przy której powstała Polska Rada Mózgu. Jedną z częściej występujących jest choroba Parkinsona.
Amerykańska Agencja Żywości i Leków (FDA) zarejestrowała 4 marca niwolumab - inhibitor PD-1, do stosowania u wcześniej leczonych pacjentów z zaawansowanym płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP). To pierwszy lek immunoonkologiczny zarejestrowany w tym wskazaniu.
Największe w Polsce badania przesiewowe nerek NEFROTEST potwierdziły alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3% z blisko 40 tys. przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek. Badania, dotąd prowadzone w 50 powiatach z 15 województw, trwają już szósty rok. Pierwsze odbyło się w 2010 r., zaś 51. kampania NEFROTEST zaplanowana jest na 15 marca 2015 r. (w Kutnie). Schorzenia nerek rozwijają się powoli, często nie dają wyraźnych objawów, ale doprowadzają do zaburzenia funkcjonowania całego organizmu. Chorego ratują wtedy dializa lub przeszczep. Niestety, niezdiagnozowane na czas choroby nerek są również coraz częstszą przyczyną przedwczesnych zgonów.
Działanie: natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Pokrywa skórę wokół miejsc intymnych cienką warstwą ochronną, działającą jak fizjologiczna warstwa tłuszczu, wytwarzana przez gruczoły łojowe.
Wskazania: podrażnienia skóry wrażliwej, alergicznej (np. w wyniku stosowania nieodpowiednich kosmetyków, noszenia nieodpowiedniej bielizny, depilacji miejsc intymnych); infekcje bakteryjne i grzybicze.
GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy: neoFuragina, tabletki 50mg
Numer serii: 16261314, data ważności: 09.2018
Numer serii: 16263414, data ważności: 09.2018
Numer serii: 16263514, data ważności: 09.2018
Numer serii: 16263614, data ważności: 09.2018
Numer serii: 16266414, data ważności: 09.2018
Numer serii: 16266514, data ważności: 09.2018
Już 28 lutego 2015 r. po raz piąty w Polsce odbędzie się Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Do tej pory odkryto ponad 6 tys. chorób rzadkich. Choć każda z nich występuje sporadycznie, łącznie dotykają ok. 6% społeczeństwa. W Polsce to nawet 2 mln ludzi. Z myślą o wszystkich pacjentach oraz ich bliskich w najrzadziej występujący dzień w roku – 29 lutego – ludzie na całym świecie budują świadomość o chorobach rzadkich. W tym roku będzie to sobota 28 lutego.
Nowoczesna receptura apteczna stwarza wiele możliwości i jest bardzo potrzebna. Jednak niezbędne są w tym zakresie zmiany obowiązujących obecnie przepisów, które są fikcją, narażają apteki na bardzo wysokie koszty, a pacjentom nie gwarantują bezpieczeństwa. Takie wnioski wynikają z badania ankietowego przeprowadzonego przez organizatora szkoleń dla farmaceutów Omni Consumer Info Sp. z o.o. na zlecenie Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.
W otwartym społeczeństwie nie ma odwrotu od pełnej przejrzystości. Transparentność pozwala także zbudować zaufanie w relacjach między pacjentem a lekarzem oraz obiektywnie ocenić wartość współpracy między branżą farmaceutyczną i środowiskiem medycznym. Debata na ten temat została zorganizowana przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA oraz Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Punktem wyjścia do dyskusji było zaprezentowanie szerszego, europejskiego spojrzenia na kwestie przejrzystości we współpracy biznesu z zawodami zaufania publicznego.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10% populacji choruje rocznie na depresję. Niestety, mimo jej powszechnego występowania wciąż stanowi temat tabu - szczególnie w miejscu zatrudnienia. Na depresję najczęściej chorują bowiem osoby w wieku najwyższej aktywności zawodowej, czyli 20-40 lat. Choroba ta jest główną przyczyną utraty wydajności pracy z powodu zwolnień lekarskich i wcześniejszego przechodzenia na rentę.
Na skróty
Copyright © Medyk sp. z o.o