GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY wycofuje z obrotu na terenie całego kraju surowiec farmaceutyczny: Woda oczyszczona, (Aqua Purificata), surowiec farmaceutyczny, opakowanie 250g
Numer serii: 30216, data ważności: 08.2016
Podmiot odpowiedzialny: Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Analityczno- Handlowe "PROLAB" Halkiewicz i Ratajczyk Sp. J.
Skład: lej awokado, olej canola, mleczko owsiane, emolienty roślinne; nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, alkoholu, soli oraz siarczanów (SLES i SLS).
Działanie: oczyszcza skórę, nie naruszając jednak jej naturalnej bariery ochronnej; lagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, przyspiesza regenerację oraz poprawia elastyczność naskórka.
Choroby alergiczne są coraz częściej rozpoznawane. Ich rozpowszechnienie populacyjne pozwala stwierdzić, że należą do grupy chorób cywilizacyjnych. Dotyczyć mogą każdej grupy wiekowej pacjentów. Wśród chorób alergicznych należy wymienić: alergiczny nieżyt nosa, zapalenie spojówek, atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy, astmę oskrzelową, a także anafilaksję i eozynofilowe zapalenie przełyku.
W artykule przedstawiono nowości w podejściu do diety dla pacjentów z cukrzycą typu 2, które zaprezentowano w dokumencie „Zalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę, 2016. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego”.
Melatonina to hormon zaangażowany w regulację rytmu dobowego. Jej stężenie jest największe w nocy, a proces jej syntezy jest hamowany przez światło. Podawanie egzogennej melatoniny jest wskazane szczególnie u osób z zaburzeniami rytmu dobowego (praca na nocne zmiany, podróże do innych stref czasowych – jet leg) bądź w przypadku niedostatecznego wydzielania tego hormonu (seniorzy oraz osoby niewidome). Melatonina jest lekiem bezpiecznym, także w czasie długotrwałej terapii, nie wywołuje zespołu odstawiennego.
Firma Bristol-Myers Squibb ogłosiła, że Amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności i Leków (FDA) zarejestrowała niwolumab w terapii pacjentów z klasycznym chłoniakiem Hodgkina (cHL), u których nastąpił nawrót choroby lub progresja po niepowodzeniu autoprzeszczepu komórek macierzystych (auto-HSCT) oraz po leczeniu brentuksymabem vedotin. To pierwsza rejestracja inhibitora PD-1 dla tej grupy pacjentów.
Japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej wydało pozwolenie na wprowadzenie do obrotu i wytwarzanie preparatu Praluent® (alirokumab) do stosowania w leczeniu niekontrolowanego stężenia cholesterolu LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości) u niektórych dorosłych pacjentów z hipercholesterolemią i wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym. Praluent jest ludzkim przeciwciałem monoklonalnym skierowanym przeciwko PCSK9 (proproteinowej konwertazie subtylizyny/keksyny typu 9).
W 2015 r. rynek produktów OTC w Polsce (sprzedaż apteczna i pozaapteczna, leki OTC i suplementy diety) wzrósł zgodnie z oczekiwaniami z poprzedniej edycji raportu o ok. 6%. Motorem rynku była apteczna sprzedaż leków OTC (w związku z wysoką zachorowalnością na przeziębienie i grypę) oraz pozaapteczna sprzedaż suplementów diety (trend ogólnej popularności suplementów diety, a dynamika była jeszcze wyższa niż w segmencie aptecznym, w związku z mniejszymi ograniczeniami prawnymi). Na wzrost na rynku pozytywnie wpływały również wzrost wydatków reklamowych farmaceutyków i parafarmaceutyków, znacząca liczba switchów Rx-OTC, duża liczba wprowadzeń nowych produktów oraz wzrost liczby produktów OTC, które otrzymały pozwolenie na import równoległy do Polski.
GSK ogłosiła, że Komisja Europejska udzieliła pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Nucala® (mepolizumab) wskazanego w leczeniu uzupełniającym u dorosłych pacjentów z ciężką, oporną na leczenie astmą eozynofilową. Jest on obecnie zatwierdzony do stosowania w 31 krajach europejskich podlegających Europejskiej Agencji Leków (EMA). To pierwszy i jedyny zatwierdzony na terenie Unii Europejskiej lek biologiczny działający na interleukinę-5 (IL-5), która odgrywa ważną rolę w regulowaniu funkcji eozynofili – komórek zapalnych.
Zgodnie z Kodeksem Przejrzystości innowacyjne firmy farmaceutyczne opublikowały pod koniec czerwca raporty dotyczące zakresu i wartości współpracy ze środowiskiem medycznym. Z przygotowanego przez INFARMĘ podsumowania wynika, że głównym obszarem współpracy są badania kliniczne. Na ten cel innowacyjna branża farmaceutyczna przeznaczyła 395 mln zł, reinwestując tym samym znaczną część swoich przychodów. Wszystkie zaprezentowane dane obejmują rok 2015.
Paryż (Francja) oraz Ingelheim (Niemcy) – 30 czerwca 2016 – spółki Sanofi oraz Boehringer Ingelheim ogłosiły w poniedziałek, 27 czerwca, podpisanie umów w sprawie transakcji strategicznej zainicjowanej w grudniu 2015 r., polegającej na wymianie części biznesowej Sanofi zajmującej się produktami weterynaryjnymi (Merial) i części Boehringer Ingelheim specjalizującej się w obszarze Consumer Healthcare (CHC). Jest to ważny etap na drodze do finalizacji transakcji, oczekiwanej pod koniec 2016 r., która wymaga jeszcze zatwierdzenia ze strony instytucji regulacyjnych na różnych rynkach. Integracja części biznesowej Boehringer Ingelheim Consumer Healthcare (CHC) ze spółką Sanofi oraz Business Unitu Merial z Boehringer Ingelheim rozpoczęłaby się po zakończeniu transakcji.
Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
Skład: fotostabilne flitry UVB i UVA, witamina E; multipozycyjna aplikacja 360°.
Działanie: Wodoodporna emulsja zapewnia wysoki stopień ochrony przed silnym nasłonecznieniem i jego niekorzystnymi skutkami (poparzeniami słonecznymi). Preparat nawilża i odżywia naskórek (nie pozostawia lepkiej warstwy).
WARSZAWA 29 czerwca 2016 – Lek KEYTRUDA (pembrolizumab) został objęty refundacją w III (nieoperacyjnym) lub IV stopniu zaawansowania czerniaka skóry lub błon śluzowych u osób dorosłych. Do leczenia lekiem KEYTRUDA mogą zostać zakwalifikowani pacjenci nie leczeni wcześniej farmakologicznie lub w przypadku których jedno leczenie systemowe czerniaka okazało się nieskuteczne. Lek KEYTRUDA to przeciwciało anty-PD-1, aktywujące do walki z nowotworem układ odpornościowy pacjenta.
Ministerstwo Zdrowia zakończyło prace konsultacyjne, które zostały zasygnalizowane w komunikacie z 24 czerwca 2016 r. W trakcie tych prac:
– przeanalizowano wszystkie uwagi zgłoszone do projektu z 24 czerwca 2016 r.,
– sprawdzono limity finansowania w grupach limitowych.
Zmiany wprowadzone w opublikowanym obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2016 r. w stosunku do projektu obwieszczenia mają charakter porządkujący i redakcyjny.
GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy:Dicloberl retard (Diclofenacum natricum), 100 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu,twarde
Na skróty
Copyright © Medyk sp. z o.o